komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM: wokół krótkiego metrażu i dźwięku

piątek, 3.11.2017 08:54 , komentarze: 0 , odsłony: 718
kategorie artykułu:

3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM startuje już za tydzień! Na siedem dni przed otwarciem przypominamy o panelach dyskusyjnych i wybranych punktach programowych.

Podczas Festiwalu proponujemy dwie okazje do dyskusji, obie w świdnickiej Galerii Fotografii. Pierwsza z nich będzie mieć miejsce w sobotę, 11 listopada, od godziny 11:00. Panel zatytułowany „Długie życie krótkiego metrażu” pozwoli zgromadzonym rozmówcom oraz widzom zastanowić się nad kondycją polskich krótkometrażowych produkcji, których powstaje coraz więcej. O tym, jak sprawić, by rozpowszechnić je bardziej; jak je promować i dystrybuować porozmawiają Paweł Kosuń (Centrala Film, Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM), Marta Sikorska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Maciej Rant z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Panel poprowadzi Anna Bielak, konsultantka scenariuszowa i dziennikarka.

Możliwość naocznego sprawdzenia stanu rodzimego krótkiego metrażu nadarzy się na SPEKTRUM dwukrotnie. W sobotę, 11 listopada, zaplanowano dwa bloki w Konkursie Filmów Krótkich. O 12:30 widzowie obejrzą „Nic nowego pod słońcem” Damiana Kocura, „Heimat” Emi Buchwald, „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy i „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej. Drugi pokaz rozpocznie się o 21:15, a publiczność zobaczy tytuły takie jak: „Milczenie polskich owiec” Maciej Stuhra, „Deer Boya” Katarzyny Gondek i „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego.

Na „Dźwięki i muzykę w filmie” zapraszamy w niedzielę, 12 listopada, od 11:00. Paneliści pod wodzą Macieja Przestalskiego (Radio RAM, Radio Wrocław Kultura) w składzie: Marcin Lenarczyk, inżynier dźwięku odpowiedzialny za dźwięk i sound design m. in. do „Córek dancingu” czy „Deer Boya”, Michał Szablowski, kompozytor muzyki filmowej, m. in. do „Kolekcji sukienek” i „Za niebieskimi drzwiami” oraz Jan Topolski z Polskiego Wydawnictwa Muzycznego czy Glissando. Męska reprezentacja gości dyskusji spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, na ile stereotyp niskiej jakości dźwięku w polskim kinie jest krzywdzący oraz jak sprawić, żeby film i muzyka stanowiły doskonale uzupełniającą się kompozycję. Dowiemy się również, na czym polega rola kompozytora muzyki filmowej.

Podsumowaniem długiego festiwalowego weekendu będzie koncert wieńczący Spektrum w wykonaniu EABS. Od debiutanckiego albumu „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” zespół jest wciąż wspominany przez polskie i zagraniczne media muzyczne i lifestyle’owe. EABS gwarantują nam wyselekcjonowaną dawkę utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów i animacji. Muzyczne doświadczenie będzie na Spektrum wyjątkowe także z innego powodu - to jedyny koncert w Polsce, podczas którego artyści pojawią się na scenie z brytyjskim flecistą i saksofonistą Tenderlonious’em.

Informujemy również, że godzina spotkania z Jakubem Gierszałem uległa zmianie. Na rozmowę z aktorem zapraszamy w sobotę, 11. listopada, od godziny 14:30, w świdnickim Klubie Bolko przy pl. Grunwaldzkim 11.

Na 3. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zapraszamy w dniach 9-12 listopada. Organizatorami Spektrum pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica. Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage’u.

 

Wasze komentarze

niedziela, 8.7.2018 09:58
piątek, 29.6.2018 15:44
środa, 27.6.2018 09:44
poniedziałek, 25.6.2018 09:51
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia