komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

[FOTO, WIDEO] Bogusław Linda do publiczności: aktorem zostałem z głupoty

wtorek, 17.10.2017 11:14 , komentarze: 6 , odsłony: 5046
kategorie artykułu:

O tym, że aktorstwo to ciężki kawałek chleba i, że popularność bywa męcząca, bez nadęcia, z poczuciem humoru, opowiadał mieszkańcom Świebodzic, jeden z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych aktorów w naszym kraju, Bogusław Linda.

Linda od lat współpracuje ze Stanisławem Dzierniejką przy organizacji Festiwalu Aktorstwa Filmowego, który odbywa się we Wrocławiu. Twórcy postanowili w tym roku zmienić nieco formułę i organizację wydarzeń towarzyszących zaproponować burmistrzom mniejszych miast. I tak festiwal zawitał w tym roku nie tylko do Świebodzic, ale i do Bystrzycy Kłodzkiej.

W niedzielę, 15 października, przed świebodzicką publicznością wystąpił Olgierd Łukaszewicz, znakomity aktor filmowy i teatralny, który podzielił się z nami wieloma ciekawymi opowieściami z życia zawodowego, ale i prywatnego. Wspominał m. in. pracę na planie filmu „Magnat”, który kręcony był w pobliskim Zamku Książ, anegdoty z planu zdjęciowego z „Seksmisji”’ mówił też o swoich śląskich korzeniach i pracy w Związku Artystów Scen Polskich.

Drugim gościem pierwszego dnia festiwalu była Anna Samusionek, która zaprezentowała monodram muzyczno-poetycki „Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i Telimeny”. Publiczność doskonale się bawiła zwłaszcza, że fragmenty „Pana Tadeusza” aktorka uzupełniała współczesnymi, zabawnymi komentarzami.

Poniedziałek, 16 października, był dniem niezwykle intensywnym. Już o godz. 11:00 Anna Samusionek spotkała się ze świebodzickimi przedszkolakami, którym czytała bajki. Maluchy były zachwycone, a każda grupa zrobiła sobie także pamiątkowe zdjęcie z sympatyczną aktorką.

O godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury młodzież obejrzała monodram „Ego te absolvo” w wykonaniu młodego, łódzkiego aktora Huberta Kułacza. Ponad godzinny spektakl przygotowany został na podstawie pamiętników księdza Józefa Panasia, kapelana Legionów Polskich. Aktor poruszył trudną tematykę I wojny światowej, ale w sposób niezwykle sugestywny, plastyczny. W późniejszej rozmowie okazało się, że monodram ma osobisty wątek, ponieważ dziadek aktora był żołnierzem Legionów Polskich.

Wszystkie te spotkania zgromadziły tłumy mieszkańców, a sala MDK pękała w szwach. Jak zapowiedział już burmistrz Bogdan Kożuchowicz w przyszłym roku również impreza  odbędzie się.

- Kieruję ogromne podziękowania dla obu panów za wysoki poziom artystyczny tego festiwalu, i to nie tylko w swoim imieniu, ale całej publiczności. Przeżyliśmy niesamowite chwile, było to dla nas wyjątkowe wydarzenie, dlatego liczę, że w przyszłym roku spotkamy się w Świebodzicach na kolejnej odsłonie Festiwalu Aktorstwa Filmowego - zapowiedział burmistrz.

Takiej imprezy w mieście jeszcze nie gościliśmy – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Sądząc po ogromnym zainteresowaniu zaproszeniami chociażby na Jana Nowickiego czy Bogusława Lindę już wiemy, że świebodziczanie czekali na takie wydarzenie.

Rzeczywiście, bezpłatne zaproszenia na dwie największe gwiazdy – czyli Jana Nowickiego i Bogusława Lindę – rozeszły się w ciągu 15 minut. W sumie wydano ponad 150 wejściówek, ale wiadomo już, że osób, które wzięły udział w wydarzeniu było znacznie więcej.

Podczas spotkania z Bogusławem Lindą nie zabrakło oczywiście zabawnych anegdot z życia aktora, opowieści o jego największej miłości do koni oraz... autografów i wspólnych zdjęć.

- Wiecie Państwo, popularność jest męcząca. Szczególnie gdy jako osoba gotująca, chcę zrobić zakupy. I stoję w kasie objuczony w torby, a tu ktoś chce autograf i zrobić sobie ze mną zdjęcia. Wtedy wciskam takiej osobie sprawunki i podpisuję, bo innego wyjścia nie mam - mówił Bogusław Linda. - Aktorem zostałem z głupoty. Po paru miesiącach wojska, z którego uciekłem w Bieszczady, i musiałem wybrać zawód, w którym się nic nie robi i, w którym przynoszą kwiaty, kobiety latają dookoła, czyli wyszło, że aktorstwo. I nic się nie zgadzało. Cały czas zapieprz, trzeba się czegoś non stop uczyć, lasek nie widzi, oprócz aktorek, które zna. To jest straszne - opowiadał z przekorą aktor czym rozbawił publiczność.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo ze spotkania:

foto: doba.pl/forumswiebodzice.pl/UM

 

Wasze komentarze

Po cóż nam Linda, Nowicki , Dziermejko...
środa, 18.10.2017 07:00 autor:
Najlepszy...
wtorek, 17.10.2017 17:57 autor:
Jeden z niewielu aktorów naprawdę dobry i mądry.
wtorek, 17.10.2017 13:21 autor: ew
poniedziałek, 21.5.2018 08:05
2
piątek, 13.4.2018 14:50
sobota, 12.5.2018 11:56
środa, 11.4.2018 11:19
poniedziałek, 19.3.2018 15:01
czwartek, 1.3.2018 14:24
8
piątek, 23.2.2018 08:46
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Muzeum Broni
Muzeum Broni