komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Koparka uszkodziła rurę z gazem. Groziło wybuchem z rurociągu!

środa, 14.6.2017 18:58 , komentarze: 0 , odsłony: 23252
kategorie artykułu:

Z powodu uszkodzonej rury gazociągu na ulicy Kosteckiego w Wałbrzychu około godziny 21:00 straż pożarna przy pomocy policji ewakuowała blisko 130 osób z 7 budynków mieszkalnych.

Ze względu na wymianę rurociągu gazowego wzdłuż ulicy Kosteckiego prowadzone są na tym terenie prace przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego. 13 czerwca do późnych godzin popołudniowych pracowała w tym rejonie koparka, przekopując miejsce usytuowania rurociągu.

- Przed godziną 21:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od przypadkowej osoby, która zadzwoniła na numer 112 – mówi Paweł Kaliński z Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha

Strażacy zareagowali błyskawicznie.

- Ze względu na to, że uszkodzona została rura wysokiego ciśnienia, ulatniający się gaz stwarzał duże zagrożenie dla mieszkańców. Natychmiast ewakuowaliśmy 126 osób i utworzyliśmy 250-metrową buforową strefę bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Kaliński

Gaz wybuchowy jest cięższy od powietrza. Jego cząsteczki osiadają w niszach, piwnicach co może grozić nieoczekiwanym i niekontrolowanym wybuchem.

- W przypadku gazów wybuchowych każda iskra może być punktem zapalnym. Musieliśmy na długości remontowanego odcinka wyłączyć dopływ energii elektrycznej. Na szczęście w tym konkretnym przypadku pomogły nam warunki pogodowe. Wiatr wywietrzył pomieszczenia dzięki czemu nie musieliśmy korzystać z wentylatorów - kontynuuje Kaliński.

W Wałbrzychu funkcjonuje jednostka zwalczania chemicznego. Jej doświadczenie oraz wyszkolenie zapewne pomogło w akcji ratunkowej. Na miejscu pracowała też policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

- Całością akcji kierowali strażacy. Nasze jednostki zabezpieczały opuszczone podczas ewakuacji mienie. Pomagaliśmy więc przede wszystkim zachować porządek i spokój wśród mieszkańców – mówi Joanna Żygłowicz z wałbrzyskiej Policji.

Całość prac zabezpieczających i oczyszczających trwała do północy. Mieszkańcom pozwolono wrócić do swoich mieszkań. Nikomu nic się nie stało.

*************************************************************************************************************************

ZAMIAST NA WYCIECZKĘ TRAFIŁ DO ARESZTU
KRADŁA PRĄD
14-LATEK WYMUSZAŁ PIENIĄDZE
ZABEZPIECZONO PIENIĄDZE Z NIELEGALNYCH GIER HAZARDOWYCH
NIETYPOWA KRADZIEŻ W WAŁBRZYSKIM SZPITALU

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki