komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 października 2018

Juliana, Lukasza

Uczniowie realizują EuroPraktyki

środa, 16.5.2018 09:01 , komentarze: 0 , odsłony: 494
kategorie artykułu:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku realizuje projekt „EuroPraktyki” dla uczniów klas trzecich technik logistyk i technik budownictwa w ramach programu Erasmus + . Projekt realizowany jest od 19 maja do 15 czerwca 2018 r. i jego głównym celem jest przeprowadzenie 4 tygodniowej praktyki zawodowej.

Dodatkowymi elementami projektu „EuroPraktyki” jest wprowadzenie innowacji w kształceniu zawodowym, uatrakcyjnienie praktyki, podniesienie jakości kształcenia poprzez wprowadzenie rywalizacji o atrakcyjne miejsca stażowe za granicami kraju na Malcie we Włoszech i w Hiszpanii oraz nabycie przez uczniów kompetencji miękkich w zakresie języków obcych i pracy w grupach co ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność absolwentów na lokalnym rynku pracy. W projekcie bierze udział 40 uczniów klas technik logistyk i technik budownictwa „ Budowlanki”. Po realizacji projektu oczekujemy nabycie nowych umiejętności i zdobycie certyfikatów Europass Mobilność i ECVET. Uczniowie praktyki odbywają w lokalnych firmach logistycznych i budowlanych.

W trakcie przygotowania do wyjazdu wszyscy uczniowie dodatkowo uczestniczyli w kursach językowych z języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Dla uczestników projektu przeprowadzono także szkolenia kulturowe z danego kraju. Uczniowie z grupy maltańskiej na przykład dowiedzieli się, że na Malcie ruch jest lewostronny, poznali miejscowe zwyczaje, zasady obowiązujące w pracy. Wszyscy uczniowie wypełniali CV oraz obowiązkowo przeprowadzali konwersację w języku angielskim z koordynatorami z krajów docelowych przez komunikator sieciowy. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność praktyk zagranicznych jest program kulturowy i uczniowie będą mieli możliwość poznania historii i kultury danego kraju.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
środa, 17.10.2018 09:46
wtorek, 16.10.2018 13:43
wtorek, 16.10.2018 13:32
1
wtorek, 16.10.2018 13:24
1
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele