komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 października 2018

Halki, Filipa

UKS „Wieża” Radków awansował do finału ogólnopolskiego

czwartek, 10.5.2018 09:19 , komentarze: 0 , odsłony: 1129
kategorie artykułu:

Mini-siatkówka górą! Uczniowski Klub Sportowy „Wieża” Radków zdominował tegoroczne rozgrywki Kinder+Sport; zdobywając tytuł mistrza i wicemistrza awansował do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 6-7 lipca w Zabrzu.

- W niedzielę (6 bm.) nasze najmłodsze podopieczne rozgrywały finał dolnośląski rozgrywek Kinder+Sport. W turnieju brało udział 8 najlepszych drużyn wyłonionych w dwóch turniejach kwalifikacyjnych, rozgrywanych w Twardogórze i Miliczu. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, które drużyny zakwalifikują się do mistrzostw Polski – mówi trenerka Natalia Rosiak. - Nasze podopieczne doznały tylko po jednej porażce i wygrywając pozostałe spotkania zajęły I i II miejsca, oba premiowane awansem do finału ogólnopolskiego. Tak więc w lipcu będą grały w Zabrzu.

Ten rok jest wyjątkowy dla UKS „Wieża” Radków, bowiem po raz pierwszy w historii udało mu się wywalczyć złote medale we wszystkich kategoriach wiekowych (dwójki rocznik 2007, trójki rocznik 2006, czwórki rocznik 2005) w mini-siatkówce.

Warto również wspomnieć że wysiłek, ciężka praca i zaangażowanie zawodniczek zostały docenione przez sztab szkoleniowy kadry Dolnego Śląska. Jedna z zawodniczek Maja Baran otrzymała powołanie na konsultacje szkoleniowe.

Mistrzynie: Martyna Horodecka (MVP turnieju finałowego), Laura Michajluk, Emilia Gaik. Wicemistrzynie: Natalia Czerwińska, Emilia Kantor, Nikola Kimla.

Gratulujemy dziewczynom i trenerom (Natalia Rosiak i Mirosław Wojtoń)! Dodajmy, iż klub ma grono wiernych kibiców i sympatyków. Podobnie jak inne kluby sportowe „Wieża” ma wsparcie ze strony Gminy Radków i burmistrza Jana Bednarczyka, który bacznie śledzi poczynania i nagradza sukcesy.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
6
wczoraj, 20 godz temu
109
dzisiaj, 15 godz temu
91
dzisiaj, 17 godz temu
42
czwartek, 18.10.2018 13:37
czwartek, 18.10.2018 10:46
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork