komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 października 2018

Halki, Filipa

Oszuści podali się za pracowników wodociągów. Ukradli ponad 10 tys. złotych

środa, 9.5.2018 13:02 , komentarze: 0 , odsłony: 2492
kategorie artykułu:

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi, a w szczególności z osobami, które wpuszczamy do naszych domostw. Z opowieści znane są Państwu metody działania niektórych oszustów, którzy wchodzą do naszego mieszkania podając się za pracowników instytucji, przedstawicieli różnych zawodów lub za członków rodziny. 

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nic od nich nie kupować i nie przekazywać im pieniędzy - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Do jednego z mieszkań przyszło dwóch mężczyzn, którzy podali się za pracowników wodociągów. Następnie po odwróceniu uwagi właścicielki mieszkania skradli jej ponad 10 tys. zł. 

Policja powiatu kłodzkiego ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. 

Kierownik dzielnicowych st. sierż. Filip Paszczyk przypomina, jeśli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny nr telefonu 112, 997. 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
7
wczoraj, 22 godz temu
112
dzisiaj, 16 godz temu
103
dzisiaj, 18 godz temu
46
czwartek, 18.10.2018 13:37
czwartek, 18.10.2018 10:46
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele