komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 października 2018

Halki, Filipa

Kradli w Polsce i Czechach

wtorek, 8.5.2018 14:06 , komentarze: 0 , odsłony: 7336
kategorie artykułu:

Wnikliwą analizą włamań zajmowali się funkcjonariusze z referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy włamywali się do domów jednorodzinnych będących w budowie, zarówno na terenie powiatu kłodzkiego jak i po stronie czeskiej.

- W wyniku ścisłej współpracy policji oraz działań operacyjnych ustalono, a następnie zatrzymano mieszkańców powiatu kłodzkiego. Podejrzanymi okazali się 34 i 37 letni mężczyźni. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że mieli na koncie szereg włamań.  Podejrzani przyznali się do  przestępstw popełnianych na terenie powiatu kłodzkiego, jak i po stronie czeskiej. Łupem włamywaczy padały głównie elektronarzędzia, elementy metalowe i części hydrauliczne, a także dwie przyczepy i laweta. Wartość skradzionego i odzyskanego mienia została wstępnie oszacowana na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem - informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

Ponadto policjanci w miejscu zamieszkania podejrzanych zabezpieczyli dwa quady oraz motorower. Pojazdy zostały utracone na terenie Republiki Czeskiej. Jak podają kryminalni sprawa w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu policji.

Włamywaczom teraz grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
6
wczoraj, 21 godz temu
109
dzisiaj, 15 godz temu
96
dzisiaj, 17 godz temu
42
czwartek, 18.10.2018 13:37
czwartek, 18.10.2018 10:46
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele