komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 17 października 2018

Wiktora, Marity

Wiosenne Spotkanie z Historią czyli warsztaty średniowieczne w Kłodzku - dzień pierwszy

wtorek, 24.4.2018 08:38 , komentarze: 0 , odsłony: 539
kategorie artykułu:

Gorący weekend za nami. Weekend związany z organizacją Wiosennego Spotkania z Historią - Warsztatów Średniowiecznych w Kłodzku (IX Średniowiecznego Obozu Szkoleniowego). Gorący w przygotowania, gorący z emocji, gorący o obawy, wreszcie gorący żar lejący się z nieba.
Szeroki udział uczestników naszych warsztatów z rzemieślnikami, których obecność na XV-wiecznym bruku Kłodzka był nad wyraz częsty, poświadczył tezę, iż młode społeczeństwo naszego miasta jak turyści odwiedzający Kłodzko chętniej przyswajają wiedzę o czasach średniowiecza podczas plenerowych spotkań z historią niż podczas szkolnych lekcji historii. Wyrażano często opinię o dalszych podejmowanych przez Stowarzyszenie akcjach promocyjnych dotyczących historii Kłodzka jak i naszej działalności (Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego).

Przygotowano takie stanowiska rzemieślnicze jak: kowal, cieśla, skórnik, szwaczka, łucznik i rycerz. Nie zabrakło także pokazu strzeleckiego przygotowanego przez członków Husyckiej Roty Pieszej z Jeleniej Góry oraz przyjaciół z Żywca, Starego Sącza, Nysy, Strzegomia i Lubnowa.

Podczas warsztatów swoją wiedzą i zaangażowaniem na swych stanowiskach dzielili się członkowie zaprzyjaźnionych bractw rycerskich:
1. Cieśla - Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich - Strzegom oraz terminujący u mistrza członek naszego kłodzkiego bractwa.
2. Kowal - Chorągiew Najemna BREGA - Brzeg
3. Łucznik - Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich - Strzegom
4. Skórnik - Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów - Chojnów
5. Szwaczka i 6. Rycerz - stanowisko obsługiwane przez członków Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. 

Po zakończeniu Warsztatów, a przed pokazem strzeleckim odbyło się wręczenie nagród uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Kłodzku, która jako jedyna szkoła podległa pod UM w Kłodzku podjęła wyzwanie i wystartowała w ogłoszonym przez nasze Stowarzyszenie Konkursie Plastycznym pt "ŚREDNIOWIECZNE KŁODZKO".


Zorganizowane spotkanie z historią nie mogłoby się odbyć w takim wymiarze, gdyby nie ogromne wsparcie przedsiębiorców, instytucji kultury i odpowiednich służb, którym organizatorzy zacnie i wielce dziękują.

 

Wasze komentarze

wtorek, 16.10.2018 13:43
wtorek, 16.10.2018 13:32
1
wtorek, 16.10.2018 13:24
1
wtorek, 16.10.2018 13:05
wtorek, 16.10.2018 10:17
wtorek, 16.10.2018 09:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork