komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

poniedziałek, 23.4.2018 13:57 , komentarze: 0 , odsłony: 772
kategorie artykułu:

W Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Kłodzku obyły się Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięły w nich udział drużyny 9 szkół podstawowych i 7 gimnazjów, które wygrały eliminacje międzygminne.

Łącznie 58 uczniów rywalizowało w 3 konkurencjach składających się z testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zachowań na skrzyżowaniach, jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsze miejsca zdobyły drużyny:

Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej – skład drużyny:

Paweł Mazur, Julia Perykasza, Mikołaj Maj, Oliwia Sobol, opiekun Mieczysław Wianecki,

Gimnazjum im. Jarosława Iwaszkiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniejskład drużyny:

Szyman Brzozowski, Joanna Frączek, Przemysław Potoczak, opiekun Jacek Grzeszkiewicz.

Indywidualnie pierwsze miejsca zajęli:

  • Szymon Brzozowski z Gimnazjum w Ścinawce Średniej

  • Konstancja Kuczer ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej.

W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli starosta kłodzki Maciej Awiżeń i zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku podinsp. Krzysztof Jurczyk.

Dla uczestników turnieju przygotowano szereg atrakcji. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali wozy bojowe oraz drabinę wysokościową, a Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy ziemi Kłodzkiej przygotowało pojazdy przeznaczone do nauki jazdy oraz symulatory zderzeń i dachowania.  Funkcjonariusze ruchu drogowego zaprezentowali natomiast motocykle służbowe i radiowóz nieoznakowany BMW wyposażony w wideorejestrator.

Turniej przygotowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz pracownicy Starostwa Kłodzkiego.

Fundatorami atrakcyjnych nagród były samorządy powiatu kłodzkiego, Nadleśnictwa z Bystrzycy Kłodzkiej, Szczytnej, Lądka Zdroju, Międzylesia, Barda Śląskiego, Jugowa.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat kłodzki w eliminacjach strefowych, które odbędą się 19.05.2018 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
wtorek, 22.5.2018 13:02
niedziela, 20.5.2018 09:28
piątek, 18.5.2018 19:01
piątek, 18.5.2018 08:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO