komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Wernisaż wystawy malarstwa Marty Konieczny

czwartek, 12.4.2018 11:27 , komentarze: 0 , odsłony: 269
kategorie artykułu:

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą artystką. Jej wystawa BOTANICUS będzie gościć w Hotelu Impresja od 4.05 do 4.06.18.


Marta Konieczny tak mówi o sobie: 

Jestem malarką zafascynowaną organicznymi formami podpatrzonymi w naturze. 
Szczególnie interesują mnie rośliny zwane powszechnie chwastami. Te niechciane, niezauważane, niedocenione a przez to najsilniejsze, najsprytniejsze i najbardziej wytrwałe, bo nie jest łatwo przeżyć w bliskim sąsiedztwie człowieka, nie będąc kandydatem do doniczki. 

Moje zdjęcia i obrazy, to naturalna konsekwencja codziennego kontaktu z roślinami. Penetruję dzikie warszawskie łąki w poszukiwaniu botanicznych osobistości. Możliwość podpatrywania nieograniczonej ilości konstrukcji, struktur, faktur i deseni występujących w polskiej florze prowokuje mnie do tworzenia. Pragnę utrwalić zmysłowe doznania jakich dostarczają mi włochate wypustki, puchate kulki, drapieżne kolce, w które wyposażone są rośliny. W naturze najbardziej pasjonuje mnie to, że piękno botanicznych form, wszystkie spektakularne zestawienia kolorystyczne nie służą zaspokojeniu próżności lub estetycznym celom, ale najważniejszej idei jaką jest przetrwanie. Zostały zaprojektowane po to, aby przyciągać zapylające kwiaty owady, lub odstraszać wrogów, albo ich oszukiwać. Skomplikowane konstrukcje i różne sposoby ułożenia nasion mają dać im szansę rozsiania się na jak największym obszarze, a genialnie ułożone unerwienie to najlepszy sposób na transportowanie wody i soli mineralnych pomimo ataku pasożytów i mechanicznych uszkodzeń.

Moje prace to pochwała kreatywności natury. Chcę podzielić się swoim zachwytem wzbudzić u wszystkich chęć zauważenia geniuszu botanicznego świata. Swoją twórczością chcę przypomnieć, że prawdziwą eminencją naszej planety jest przyroda. Chciałabym, aby moja miłość do roślin była zaraźliwa, abyśmy wszyscy szanowali kontakt z przyrodą i się nim cieszyli. Abyśmy byli czuli na wszelkie objawy bezmyślnego niszczenia botanicznych istot, bo bez nich, nas też nie będzie.

źródło: wydarzenie na FB

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
środa, 18.7.2018 15:00
2
środa, 18.7.2018 14:18
środa, 18.7.2018 13:32
środa, 18.7.2018 10:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO