komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 23 lipca 2018

Stwosza, Bogny

Koncert „Czy miłość Ci wszystko wybaczy?”

poniedziałek, 19.3.2018 10:42 , komentarze: 0 , odsłony: 460
kategorie artykułu:

Koncert „Czy miłość Ci wszystko wybaczy?”
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju i wrocławskie Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają 14 kwietnia na trzeci koncert z cyklu Polanica – Zdrój Muzyki pod przewrotnym tytułem „Czy miłość Ci wszystko wybaczy?”

Tym razem nie usłyszymy jednak polskich przebojów, ale przeniesiemy się na Południe – do Włoch, Hiszpanii i Francji, gdzie powstawały arie i pieśni o miłości co prawda romantycznej, ale cokolwiek tragicznej: takiej, która rzadko kończy się happy endem. Kto nie zna Cyganki Carmen z tytułowej opery Georgesa Bizeta, która zakochuje się co chwilę w innym mężczyźnie i płaci za to najwyższą cenę? Kto nie pamięta historii cierpiącego (również z miłości) młodego Werthera, która stała się kanwą libretta opery „ Werther ” Julesa Masseneta? Kto nie słyszał o biblijnej Dalili , którą Samson darzył uczuciem tak wielkim, że powierzył jej swój największy sekret? Skończyło się to dla niego tragicznie, również w ujęciu Camilla Saint-Saënsa, który poświęcił bohaterom swoją największą operę. Ten niezwykły wieczór dopełnią utwory m.in. kompozytorów hiszpańskich – Joaqu í na Turiny i Ruperta Chapiego, francuskiego – Maurice’a Ravela, a także włoskie niespodzianki. Te uniwersalne, ale artystycznie ujęte historie miłosne opowie Iryna Zhytynska – wspaniały mezzosopran – która śpiewała na wielu ważnych scenach Europy, m.in. w Paryżu, Madrycie i Bilbao, a w Polsce występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Operze Wrocławskiej i Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Na fortepianie towarzyszyć jej będzie świetna pianistka – Tatiana Dranchuk , która zaprezentuje również utwory solo. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu), do kupienia w sekretariacie Teatru Zdrojowego (pn-pt, 9-15) Rezerwacje: tel. 74 8690 643 lub rezerwacje@teatr.polanica.pl Kasa czynna 2 godziny przed koncertem

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO