komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego

Interwencja inspektorów z Fundacji Centaurus. Zlikwidowali pseudohodowlę [Foto]

środa, 7.3.2018 15:19 , komentarze: 15 , odsłony: 5617
kategorie artykułu:

Inspektorzy do spraw ochrony zwierząt z Fundacji Centaurus interweniowali w powiecie kłodzkim. Po otrzymaniu zgłoszeń dotyczących nielegalnej hodowli znajdującej się na terenie gminy Kłodzko, w asyście funkcjonariuszy policji weszli na teren jednej z posesji, w której przebywały psy. 

- Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, o tym, że pewna kobieta umieściła na Facebooku ogłoszenie o sprzedaży szczeniaków za 500 złotych. Zdjęcia były straszne. Psy były zamknięte w oborze, w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Zadzwoniliśmy i umówiliśmy się, że chcemy kupić szczeniaka. Poprosiliśmy o wsparcie patrol policji, bo nigdy nie wiadomo co nas spotka na miejscu - mówi Doba.pl Norbert Ziemlicki z Fundacji Centaurus. - Podczas interwencji szczeniaki były zamknięte w chlewie, zarobaczone, brudne, bez jedzenia i picia. Zgodnie z ustawą psy zostały odebrane wraz z matką, która biegała po posesji. Suka miała chorobę skóry, przerośnięte pazury, była zakleszczona i zarobaczona.

Suczka rasy Foksterier wraz z czterema szczeniakami przewieziona została do kliniki weterynaryjnej we Wrocławiu. 

- Właściciel zrzekł się praw, a zwierzęta przebywają pod naszą opieką. Obecnie przebywają w klinice i pozostaną tam jeszcze około tygodnia, dopóki nie dojdą do siebie. Później będziemy szukać im domów, które będziemy sprawdzać pod kątem warunków w jakich będą żyły zanim zostaną oddane do adopcji - wyjaśnia Norbert Ziemlicki.

Wszystkie pieski docelowo będą szukały nowych, tym razem dobrych domów. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany – zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 535 162 322.

Fot. użyczone 

 

Wasze komentarze

Jechać z nią!!
piątek, 09.03.2018 21:41 autor:
Człowiek chce z kimś być a pies chce kogoś
środa, 07.03.2018 19:22 autor: .
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele