komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

III Dolnośląskie Forum Kobiet

poniedziałek, 19.2.2018 09:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1489
kategorie artykułu:

W Wambierzycach odbyło się III Dolnośląskie Forum Kobiet, zorganizowane przez gminę Radków i Dolnośląską Izbę Rolniczą. Nie zabrakło prelekcji, praktycznych porad, produktów lokalnych, było też mnóstwo profilaktyki zdrowotnej... Jak zaznaczył burmistrz Jan Bednarczyk, otwierając spotkanie - żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Forum adresowane jest do kobiet, mieszkających na wsiach, które chcą życzyć nowocześnie, ale z poszanowaniem tradycji. W tym duchu wypowiadał się też przewodniczący DIR w Kłodzku Leszek Bobula, wymieniając przy tym Gminę Radków jako wzór w zakresie podtrzymywania kultury wiejskiej, a same Wambierzyce jako miejsce, które może i powinno być lokalną stolicą rolników.

W czasie kilkugodzinnego spotkania poruszone zostały ważne zagadnienia, m.in.: poseł Monika Wielichowska mówiła o równouprawnieniu płaci na rynku pracy, Joanna Krech - o przedsiębiorczości w postaci rodzinnej tłoczni do owoców, czyli "Owocowej manufakturze", dr Aneta Drozdowska ze Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju przedstawiła informacje dotyczące chorób cywilizacyjnych. Swoje wystąpienie miała też radna Rady Powiatu Kłodzkiego Barbara Siemczonek z Wambierzyc, przykład kobiety zaangażowanej w lokalny samorząd.

Podczas Forum wręczone zostały też Medale DIR za "Wieloletnie Kultywowanie Tradycji Ludowych na Dolnym Śląsku". Otrzymały je panie aktywne społecznie i zawodowo: Józefa Burlita (Gajów), Zofia Kucharska, Ewa Jaszczyszyn, Krystyna Fabrycka, Helena Bojda, Ludwika Golec, Halina Sudnik i Janina Baziak.

 

Porady kosmetyczne, szeroka profilaktyka zdrowotna, zdrowa żywność i inne produkty prosto ze wsi... Forum miało swój smak, zapach, dużo przydatnej wiedzy i dobre podwaliny pod kolejną edycję, na którą burmistrz J. Bednarczyk ponownie zaprosił do Wambierzyc.

Radków - Kraina Gór Stołowych

Radków - Kraina Gór Stołowych
 
Radków - Kraina Gór Stołowych
 
 

Wasze komentarze

środa, 20.6.2018 09:15
piątek, 22.6.2018 00:00
środa, 20.6.2018 07:09
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO