komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Uroczysta Przysięga Wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej [Foto]

wtorek, 13.2.2018 11:02 , komentarze: 12 , odsłony: 2137
kategorie artykułu:

W 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.  

Dowódca 22 kbpg cz.p.o. mjr Krzysztof Hanek przywitał zebranych żołnierzy i  gości, wśród których byli przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i powiatu kłodzkiego, dyrektorzy szkół oraz  młodzież i opiekunowie klas mundurowych mających podpisane porozumienia o współpracy z 22 kbpg. 

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego Dowódcy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej cz.p.o. mjr. Krzysztofowi Hankowi przez dowódcę uroczystości kpt. Michała Kowalczyka, następnie Dowódca przywitał się ze sztandarem i dokonał uroczystego przeglądu pododdziałów.

W obecności przełożonych, zaproszonych gości  i swoich rodzin żołnierze służby przygotowawczej wypowiedzieli  słowa roty przysięgi wojskowej. Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar 22 kbpg dostąpili wyróżnieni żołnierze: 
- szer. elew Piotr Prandzioch
- szer. elew Maciej Wilczek
- szer. elew Damian Dzimira
- szer. elew Michał Wołk

Ks. ppłk rez. Edward Olech udzielając błogosławieństwa nowo zaprzysiężonym żołnierzom przypomniał, że słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” zobowiązują do godnej postawy, patriotyzmu i głębokiej wiary w Boga, gdyż te wartości sprawiają, że żołnierz jest prawdziwym obrońcą narodu.

- Spotykamy się w dniu najważniejszym dla żołnierza. To właśnie po wypowiedzeniu słów przysięgi młodzi ludzie stają się żołnierzami, którzy zobowiązują się do tego, aby w sytuacjach najtrudniejszych dla Ojczyzny stanąć w pierwszym szeregu do obrony jej granic. Słowa roty pozostają w głowach i sercach na całe życie serca i będą one odtąd stanowić dla Was podstawowe wytyczne do dalszej służby w jednostkach wojskowych - mówił dowódca 22 kbpg  cz.p.o. mjr Krzysztof Hanek.Żołnierze służby przygotowawczej, dziękuję Wam, że podjęliście trud służby Rzeczypospolitej Polskiej i życzę Wam powodzenia i satysfakcji w dalszej służbie przygotowawczej, a po jej zakończeniu szybkiego dostania się do służby zawodowej. Rodzicom żołnierzy dziękuję za wychowanie tych młodych ludzi w duchu patriotyzmu i oddania Ojczyźnie.

- Przypadająca w dniu dzisiejszym uroczystość przysięgi wojskowej jest podniosłym wydarzeniem dla nas i naszych rodzin. Dla każdego żołnierza słowa roty przysięgi zawierają wartości uniwersalne, które należy traktować, jako najważniejszy drogowskaz. Zdajemy sobie sprawę, że przysięga wojskowa to nie tylko uroczystość, to przede wszystkim jest to akt ślubowania, to wyraz naszego patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dumnie nosząc mundur z biało – czerwoną flagą każdego dnia będziemy godnie reprezentować wartości oraz ideały, o które walczyły kolejne pokolenia Polaków - mówił w imieniu żołnierzy służby przygotowawczej szer. elew  Mikołaj Toborowicz.

- To wielki zaszczyt być żołnierzem, mam nadzieję, że chwila przysięgi i słowa roty zostaną w Was na zawsze - mówił starosta powiatu kłodzkiego, Maciej Awiżeń. 

W okresie szkolenia podstawowego najlepsze wyniki wychowawcze i szkoleniowe osiągnął szer. elew Mikołaj Toborowicz. W związku z tym dowódca 22 kbpg wyróżnił go pismem pochwalnym ze zdjęciem wyróżnionego  na tle sztandaru jednostki wojskowej.   

 Żołnierze, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w czasie szkolenia oraz osiągnęli wysokie wyniki zostali wyróżnieni  listem gratulacyjnym:
•    szer. elew Piotr Prandzioch
•    szer. elew Michał Wołk
•    szer. elew Damian Paluch
•    szer. elew Łukasz Baran

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów, na czele której przemaszerowała kompania honorowa, wystawiona przez 2 kompanię zmechanizowaną, dowodzona przez por. Jana Gębalę. Maszerującym w defiladzie przygrywała niezawodna Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. 

Po defiladzie zgromadzenia goście, młodzież szkolna, żołnierze i pracownicy wojska zostali zaproszeni na pokaz sprzętu i uzbrojenia wystawionego przez żołnierzy 22 kbpg.

Zdjęcia: szer. Ireneusz PANASEWICZ oraz szer. Janusz Cisowski.
22KBPG

 

Wasze komentarze

Byłem tam lato 96-97.
sobota, 17.02.2018 14:29 autor: POBOROWY
...jak za sanacji do kleru z wazeliną.....
piątek, 16.02.2018 09:24 autor: Laik
A po odrazu na L4;)
wtorek, 13.02.2018 19:27 autor:
a gdzie jasiu rogaty?
wtorek, 13.02.2018 18:40 autor: cycek
dzisiaj, 1 godz temu
wtorek, 22.5.2018 13:02
niedziela, 20.5.2018 09:28
piątek, 18.5.2018 19:01
piątek, 18.5.2018 08:37
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele