komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Przedsiębiorco załóż już teraz bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT

wtorek, 13.2.2018 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 152
kategorie artykułu:

- Dzięki profilowi zaufanemu eGo mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie
wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT.
- Zachęcamy do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza
kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych
spraw urzędowych.
- Mikroprzedsiebiorcy wyślą pierwsze JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego 2018 r.

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą załatwisz sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założysz firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Teraz profil zaufany przyda ci się również do tego, aby prawidłowo złożyć Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Taki plik trzeba uwierzytelnić: albo podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGo lub danymi autoryzującymi (sposób ważny wyłącznie do 31.12.2018r.). Dzięki założeniu już teraz profilu zaufanego eGo będziesz mieć pewność, że w dniu wysyłki będziesz gotowy oraz właściwie autoryzujesz i podpiszesz JPK_VAT.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym mikroprzedsiębiorcy, prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obowiązek złożenia pliku JPK_VAT za styczeń upływa 26 lutego 2018 r. Plik można wysłać od 1 lutego br. za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez Ministerstwo Finansów dla struktury obowiązującej w 2018 r. Klient 2 v3 oraz aplikacji e-mikrofirma. Więcej informacji na stronie jpk.mf.gov.pl

Nie zwlekaj i załóż profil zaufany już dzisiaj!  Sprawdź jak to zrobić w serwisie Obywatel.gov.pl lub na stronie jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT. Aby ułatwić proces uwierzytelnienia profilu eGo Urząd Skarbowy w Kłodzku uruchamia w dniach 17 i 24 luty 2018r. (sobota) specjalny dyżur w godzinach od 9:00 do 13:00, w trakcie którego można będzie uwierzytelnić profil zaufany oraz uzyskać informacje dotyczące JPK.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO