komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Policja powiatu kłodzkiego ponownie ostrzega przed oszustami

piątek, 9.2.2018 13:31 , komentarze: 0 , odsłony: 388
kategorie artykułu:

Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści wciąż  podejmują próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.  W swoich przestępczych pomysłach wykorzystują nie tylko więzi rodzinne i podeszły wiek osób.

Oszuści wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Coraz częściej wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka.

Oszuści wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Coraz częściej wmawiają starszym osobom, że są np. funkcjonariuszami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji

podkom. Marcin Sknera apeluje do mieszkańców:


JEŻELI ZAUWAŻYCIE PAŃSTWO, ŻE KTOŚ CHCE WAS OSZUKAĆ NATYCHMIAST INFORMUJCIE POLICJE. W TEN SPOSÓB UCHRONICIE SIEBIE I INNE OSOBY, PRZED OSZUSTAMI. ZAOPIEKUJMY SIĘ RÓWNIEŻ NASZYMI STARSZYMI SĄSIADAMI. ZWRACAJMY UWAGĘ NA OBCE OSOBY, KTÓRE ICH ODWIEDZAJĄ. WŁAŚNIE TAKIE ZAINTERESOWANIE MOŻE UCHRONIĆ TE OSOBY PRZED OSZUSTAMI. 
O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod

nr 74 647 33 33 lub w całym kraju 997 i 112.

 

Wasze komentarze

TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele