komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Zatrzymany na gorącym uczynku. Ma na swoim koncie liczne włamania

piątek, 9.2.2018 08:41 , komentarze: 1 , odsłony: 409
kategorie artykułu:

Na gorącym uczynku policjanci z Nowej Rudy zatrzymali mieszkańca powiatu kłodzkiego, który usiłował włamać się do altanki na terenie ogródków działkowych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

W nocy policjanci z miejscowego komisariatu na terenie ogródków działkowych w Nowej Rudzie zatrzymali mężczyznę, który wyrwał płytę zabezpieczającą okno altanki i usiłował dostać się do jej wnętrza celem dokonania kradzieży. Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie go przez policjantów.Realizując czynności w sprawie funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dokonał wielu włamań na terenie ogródków działkowych. Śledczy udowodnili 44-latkowi szereg kradzieży z włamaniem, w wyniku których ukradł butle gazowe, sprzęt RTV, elektronarzędzia i przedmioty gospodarstwa domowego. Kradzione mienie najczęściej sprzedawał przypadkowym osobom. Podejrzany usłyszał siedem zarzutów przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty usiłowania włamania się do altanek. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów. 44-latek wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Podejrzanemu grozi kara pozbawiania wolności nawet do 15 lat. 

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Kłodzku kom. Marcin Sknera przypomina:aby uchronić się przed kradzieżą czy kradzieżą z włamaniem należy altanki odpowiednio zabezpieczyć i nie pozostawiać w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów.

 

Wasze komentarze

Do kamieniolomu kara odpowiednia
niedziela, 11.02.2018 10:15 autor: Nr
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele