komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

"Róże Kłodzkie" 2017 przyznane!

środa, 31.1.2018 09:41 , komentarze: 6 , odsłony: 3057
kategorie artykułu:

Znamy laureatów dorocznej edycji nagrody starosty kłodzkiego „Róża Kłodzka”. Wyróżnieniem uhonorowane zostały osoby, instytucje oraz organizacje, które w minionym roku w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności naszego powiatu. Statuetki wręczone zostały podczas uroczystego Spotkania Noworocznego, które w tym roku zorganizowane zostało w auli m. Arnoszta z Pardubic, Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku.

W składzie kapituły konkursowej znaleźli się:

Maciej Awiżeń – starosta, przewodniczący Kapituły

Dariusz Kłonowski – przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki

Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Krzysztof Bolisęga – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Jacek Kubicki – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

W kategorii GMINA 2017 roku nominowane były: Międzylesie, Lądek-Zdrój oraz Stronie Śląskie. Decyzją Kapituły konkursowej „Różę Kłodzką” otrzymała gmina Lądek Zdrój - za działania w zakresie wykorzystania źródeł energii odnawialnej, w szczególności energii geotermalnej. Gmina prowadzi szereg działań i inwestycji przyczyniających się do podniesienia atrakcyjności powiatu oraz regionu Sudetów.

 

W kategorii PRACODAWCA ROKU 2017 zwycięzcą został Rafał Murkowski, od 1999 r. jest Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych „DROGMOST” Sp. z o.o. w Kłodzku. Spółka zatrudnia średnio 130 osób. W firmie jest bardzo mała rotacja pracowników, którzy związali  się ze spółką na wiele lat, uważając firmę za bezpieczną dla dalszego zatrudnienia.

Nominowani byli także: Agencja Ochrony K2 oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku.

W kategorii WYDARZENIE LUB PRODUKT TURYSTYCZNY 2017 roku wśród nominowanych znaleźli się: 

- Organizacja 10 imprez promujących Ziemię Kłodzka oraz Wielkiej Gali Jubileuszowej w ramach 70-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej,

- Patelnia Plenerowa – Waldemar Załuski,

- Jarmark Wielkanocny i Jarmark Bożonarodzeniowy Gminy Radków w Ścinawce Średniej.

W tej kategorii wygrała: Patelnia Plenerowa – Waldemar Załuski. 
Patelnia plenerowa należy do głównych atrakcji imprez regionalnych i ogólnopolskich, podczas których promuje ziemię kłodzką i jej produkty lokalne, jak np. pstrąg kłodzki.

Tytuł najlepszej INWESTYCJI minionego roku otrzymała:  

spółka Wessel-Poliamid Sp. z o.o., Marcin Depczyk – Prezes Zarządu.

Spółka WESSEL-POLIAMID postawiła sobie za cel budowę hali produkcyjno-montażowej o powierzchni 4000 m2 wraz z infrastrukturą, rekrutację 130 pracowników oraz uruchomienie produkcji seryjnej. W kolejnych etapach planowana jest rozbudowa zakładu, wzrost zatrudnienia, a tym samym zwiększenie zdolności produkcyjnych. Firma produkuje turboszczotki, dysze do odkurzaczy przemysłowych i domowych.

W tej kategorii nominowana była także inwestycja: Przebudowa ul. Teatralnej I etap, Miasto Nowa Ruda.

Nominację w kategorii KULTURA otrzymali: Robert Jerzy Mól, Centrum Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim oraz Renata Klecha-Kozik.

Nagrodę otrzymał ksiądz Robert Jerzy Mól.

Ksiądz Robert Mól jako proboszcz parafii pw. WNMP oraz Superior domu zakonnego kłodzkich jezuitów podjął decyzję o remoncie kościoła. Pozyskał dotację z ministerstwa na remont dachu. Zadecydował o uporządkowaniu i udostępnieniu archiwum, gromadzącego dokumenty z kilkusetletniej historii kłodzkiego zakonu jezuitów, także z historii Kłodzka. Zorganizował imprezy promujące dziedzictwo kulturowe i pozwalające zainteresowanym na kontakt z nieudostępnianymi na co dzień zabytkami sztuki i architektury w Kłodzku czyli Noce w Kościele.

W kategorii SPORT nominacje otrzymali: Henryk Abucewicz, Antoni Machciński i Maciej Ostrowski.

Laureatami zostali: Antoni Machciński oraz Henryk Abucewicz.

Antoni Machciński  jest prezesem Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego w Kłodzku, gdzie od wielu lat zajmuje się trenowaniem młodych adeptek siatkówki. Zasługą Antoniego Machcińskiego jest propagowanie sportu, w tym szczególnie sportu dzieci i młodzieży. Zawodniczki klubu wygrywają liczne turnieje w różnych kategoriach wiekowych. Za jedno z ważniejszych wygranych przez podopieczne, można uznać IV miejsce w Mistrzostwach Polski 2017.

Henryk Abucewicz od prawie 30 lat, poprzez łucznictwo, promuje Nową Rudę. W swoim dorobku ma wiele sukcesów sportowo - pedagogicznych. Podopieczni z powodzeniem rywalizują na zawodach w Polsce i na świecie. Na uwagę zasługuje m.in. tytuł Mistrzyni Polski Seniorek (Gabriela Kraus-Abucewicz) z 1994 roku, Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorek w drużynie (Monika Rucińska) a także medale Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Dolnego Śląska dzieci. W 2006 roku razem z zawodniczką Magdaleną Kantorską, która została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych- wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Meridzie (Meksyk).

Dzięki działalności trenera w Nowej Rudzie organizowane są imprezy rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej i ogólnopolskiej. Największą z nich była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich (2014 r.)

Społecznikiem Roku 2017 została  Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom  w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału WOŚP jest Jerzy Owsiak. „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku to największy w regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w ciągu 3 ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart ok.  1 mln. złotych.

Niestety, Jerzy Owsiak nie mógł osobiście odebrać nagrody, została ona oficjalnie przekazana na ręce szefowej sztabu kłodzkiego WOŚP-u pani Bogusławie Petreckiej  w asyście szefowych sztabu z terenu powiatu. Jurek Owsiak przesłał podziękowania za nominację oraz życzenia dla wszystkich laureatów „Róży Kłodzkiej”.

Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się również: Damian Ślak oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nasza Nadzieja”

W kategorii Osobowość Powiatu 2017 nagrodę otrzymał Witold Kozakowski.

Witold Kozakowski - z pochodzenia wałbrzyszanin, gitarzysta, nauczyciel dyplomowany, dziennikarz, animator kultury, juror konkursów muzycznych i wykładowca warsztatów gitarowych. Absolwent wydział pedagogiczno-artystycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dwukrotny stypendysta władz hiszpańskich. Na ziemi kłodzkiej narodziło się jego „dziecko” - najstarszy cyklicznie odbywający się na Dolnym Śląsku festiwal gitarowy „Gitariada”.

Uroczystość wręczenia statuetek uświetnił występ Moisesa Bethencourt Mendozy.

Foto: Starostwo Powiatowe w Kłodzku 

 

Wasze komentarze

porażka!!
poniedziałek, 05.02.2018 16:51 autor: eve
A gdzie "superwomen" z klubu biznesu;)
niedziela, 04.02.2018 08:28 autor:
A ZOZ Kłodzko jako nominowany chyba za najlepszy...
niedziela, 04.02.2018 07:58 autor: kaz
A gdzie Królowa życia za propagowanie Klodzka;)
sobota, 03.02.2018 17:47 autor:
czwartek, 24.5.2018 14:30
wtorek, 22.5.2018 11:45
poniedziałek, 21.5.2018 13:19
poniedziałek, 14.5.2018 12:56
sobota, 12.5.2018 11:57
wtorek, 8.5.2018 12:55
piątek, 4.5.2018 15:04
piątek, 4.5.2018 11:04
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO