komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Świebodziczanin wśród najbardziej poszukiwanych przestępców Europy

wtorek, 20.12.2016 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1395
kategorie artykułu:

Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób, a wśród nich poszukiwany za zabójstwo polski obywatel - Zgrzebnicki Grzegorz. Dzięki platformie wymiany informacji www.eumostwanted.eu, każdy z nas może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców. Nie bądźmy obojętni! 

Od 1 grudnia 2016 roku w 23 krajach zespoły Europolu i Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów  (ENFAST) połączyły siły, aby ująć najbardziej poszukiwanych przestępców. Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega dziennie, poszukiwanego przez inne państwo członkowskie UE. 

17 grudnia br., na stronie internetowej Europe’s Most Wanted opublikowana została informacja na temat poszukiwanego za zabójstwo Grzegorza Zgrzebnickiego, syna Czesława i Krystyny z domu Dubrownik, urodzonego 02.01.1987 r. w Świebodzicach.   

Mężczyzna ten w nocy z 9 na 10 lipca 2016 r. w Świebodzicach, w województwie dolnośląskim, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Piotra A. co najmniej 30-krotnie dźgnął go nożem, czym doprowadził do masywnego krwotoku wewnętrznego, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego 12.07.2016 r. przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz  Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Na podstawie przekazanych informacji o poszukiwanym Europol przygotował krótki film dotyczący popełnionego czynu, za który mężczyzna jest poszukiwany. Jest on dostępny pod linkiem:

Witryna „Europe’s Most Wanted Fugitives” - Najbardziej Poszukiwani Przestępcy Europy - powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Witryna internetowa pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy.

Jest to pierwsza inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej przedstawiająca listę najbardziej poszukiwanych przestępców na wspólnej platformie. Obywatele UE i poza nią mogą udzielić użytecznych informacji za pośrednictwem strony internetowej, jeśli preferują, anonimowo.

Zawartość strony, dostępna w 17 językach, jest zarządzana przez poszczególne zespoły ENFAST usytuowane w krajach Unii Europejskiej. Administratorzy umieszczają na stronie dane osób szczególnie poszukiwanych, a każda informacja o tej osobie jest przekazywana bezpośrednio do zainteresowanego kraju.

EUROPOL wspomaga ENFAST w tym projekcie poprzez stworzenie bezpiecznej platformy dla „Europe’s MostWanted Fugitives List”. Od momentu uruchomienia listy z końcem stycznia 2016 roku, 24 kryminalistów widniejących na www.eumostwanted.eu zostało już aresztowanych. O wiele więcej jeszcze się ukrywa w Europie. Europejskie organy ścigania ściśle ze sobą współpracują, aby ich zatrzymać. Można bardzo pomóc policji, podobnie jak pomagano wcześniej. Spośród 24 aresztowanych, 9 zostało zatrzymanych dzięki uwadze mediów wokół Europe’s Most Wanted oraz przy wykorzystaniu informacji od społeczeństwa.

Prosimy o wsparcie Policji. Zadziałajmy wspólnie, aby nasz świąteczny czas uczynić bezpieczniejszym poprzez ujęcie poszukiwanych przed rozpoczęciem świąt.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.eumostwanted.eu

źródło: Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP/ policja.pl

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
piątek, 22.6.2018 14:10
piątek, 22.6.2018 10:59
czwartek, 21.6.2018 14:17
wtorek, 19.6.2018 16:15
wtorek, 19.6.2018 12:41
piątek, 15.6.2018 09:21
środa, 13.6.2018 11:23
poniedziałek, 11.6.2018 13:52
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral