komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Dolnośląski Fundusz Rozwoju - wsparcie dla przedsiębiorców

wtorek, 16.1.2018 09:54 , komentarze: 0 , odsłony: 655
kategorie artykułu:

Pożyczki obrotowe, hipoteczne czy reporęczenia – to tylko niektóre z propozycji dla dolnośląskich mikro, małych i średnich firm oferowane przez samorząd województwa.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju, wyspecjalizowana instytucja finansowa samorządu, której celem jest zbudowanie na Dolnym Śląsku trwałego sytemu finansowania MŚP, ma obecnie do dyspozycji ponad 400 mln zł. 

- Te pieniądze trafią do firm jako niskooprocentowane pożyczki, tak by przedsiębiorcy nie musieli finansować działalności tylko z własnych środków, bo to często ogranicza ich rozwój. Za te pieniądze przedsiębiorcy mogą finansować zarówno bieżącą działalność, jak i inwestycje. Mogą je przeznaczyć na zakup nieruchomości, maszyn, środków transportu, wybudować lokale czy hale produkcyjne. Oferta DFR jest naprawdę konkurencyjna – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski. 

Propozycje dla przedsiębiorców w przypadku pożyczki hipotecznej to maksymalnie 1,5 mln zł na okres 15 lat. Te środki można zainwestować np. w zakup nieruchomości związanych z działalnością firmy. Pożyczkę inwestycyjną można uzyskać również do wysokości 1,5 zł przy pięcioletnim okresie spłaty, a przeznaczyć na tzw. rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. 

 - Z pożyczek poza MŚP mogą korzystać również  start-upy. Wystarczy dobry pomysł, rzetelna analiza rynku oraz doświadczenie w danym kierunku działania. DFR nie zawęża działania, jest otwarty na każdą inicjatywę – podkreśla Marek Ignor, prezes DFR. 

 - Nasz region jest drugim najbogatszym regionem w Polsce. To efekt naszych intensywnych starań m.in. o pozyskiwanie wciąż nowych dużych inwestorów. To co ich do nas przyciąga, to nie tylko doskonała lokalizacja, coraz lepsza infrastruktura, czy warunki, które gwarantują strefy ekonomiczne. Tę atrakcyjność inwestycyjną regionu wzmacnia również obecność małych i średnich przedsiębiorców, którzy wielokrotnie stają się podwykonawcami dla tych większych, są też dla nich naturalnym zapleczem usługowym. Dlatego w tym systemie „naczyń połączonych” dbamy i o wielkich inwestorów, ale także o MŚP, bo ich rozwój jest kluczem do budowania nowoczesnego i silnego województwa – akcentował marszałek Cezary Przybylski.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
2
poniedziałek, 16.7.2018 14:35
poniedziałek, 16.7.2018 13:31
1
poniedziałek, 16.7.2018 12:47
poniedziałek, 16.7.2018 11:35
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele