komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Bezpiecznie podczas Finału WOŚP na Dolnym Śląsku

poniedziałek, 15.1.2018 15:18 , komentarze: 0 , odsłony: 208
kategorie artykułu:

Na Dolnym Śląsku podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bardzo bezpiecznie. Jak co roku i tym razem policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób kwestujących i darczyńców oraz spokojnym przebiegiem imprez związanych z WOŚP. Funkcjonariusze pełnili służbę w patrolach umundurowanych i nieumundurowanych głównie tam, gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy, a także w miejscach gromadzenia się osób kwestujących. Nie odnotowano na terenie województwa żadnych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

Nad bezpieczeństwem tegorocznego XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwali, jak co roku dolnośląscy funkcjonariusze. Na ulicach zobaczyć można było więcej patroli. Policjanci pełnili służbę głównie w umundurowaniu, aby w każdej chwili móc się zwrócić do nich z prośbą o pomoc lub poradę.

Funkcjonariusze ci, patrolując ulice i monitorując miejsca, gdzie odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące WOŚP, zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Reagowali w kilku przypadkach, gdy małoletni kwestowali bez opieki dorosłych.

W działania zaangażowani byli również policjanci służb operacyjnych, którzy monitorowali ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiegać zdarzeniom o charakterze kryminalnym.

Wcześniej funkcjonariusze prowadzili także działania wyprzedzające, przekazując wolontariuszom WOŚP informacje na temat zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informacje o mogących wystąpić zagrożeniach.

Zaangażowanie dolnośląskiej Policji i innych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas XXV finału WOŚP, a także przestrzeganie przez kwestujących zasad bezpieczeństwa, pozwoliło na spokojny i bezpieczny przebieg imprezy. Nie odnotowano na terenie województwa żadnych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
2
poniedziałek, 16.7.2018 14:35
poniedziałek, 16.7.2018 13:31
1
poniedziałek, 16.7.2018 12:47
poniedziałek, 16.7.2018 11:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO