komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 15 lipca 2018

Henryka, Wlodzimierza

Za nielegalne automaty zapłacą 300 tys. złotych

piątek, 15.12.2017 09:18 , komentarze: 2 , odsłony: 2162
kategorie artykułu:

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z  Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego kolejnych  nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny łącznie 300 tys. zł. oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

- Wczoraj działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddział w Kłodzku zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia  nielegalnych automatów do gier. Mundurowi skontrolowali na terenie naszego powiatu kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli na terenie działania Komisariatu Policji w Nowej Rudzie 3  automaty do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja - informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Wczoraj zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. 

Od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia  lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Od kwietnia 2017 r. na terenie Powiatu Kłodzkiego działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym, doprowadziły do ujawnienia łącznie 77 nielegalnych automatów do gier. Wysokość grzywny, która grozi tym właścicielom automatów to łącznie 7. 700 000 zł.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
3
wtorek, 10.7.2018 11:41
poniedziałek, 9.7.2018 13:35
poniedziałek, 9.7.2018 13:12
3
wtorek, 19.6.2018 09:10
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele