komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 października 2018

Juliana, Lukasza

[FOTO, WIDEO] Piąte urodziny Górniczej Orkiestry Dętej ze Złotego Stoku

poniedziałek, 7.5.2018 14:46 , komentarze: 1 , odsłony: 2165
kategorie artykułu:

Uświetniająca wiele imprez, nie tylko w Złotym Stoku, Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku obchodzi 5-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę 5 maja w Parku Miejskim urządzono piknik z koncertami i występami.

Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku oraz grupa Show Dance. Gościnnie wystąpiły zaprzyjaźnione ze złotostocką orkiestrą Miejska Orkiestra Dęta z Dzierżoniowa oraz Dynybyly Band z Jasenika. Dla dzieci przygotowano atrakcje i dmuchańce, był kiermasz książek i stoisko z jadłem. Orkiestra sprzedawała ciasto i swoje płyty, a dochód będzie przeznaczony na umundurowanie. 

- Obecny skład Górniczej Orkiestry Dętej ze Złotego Stoku to 17 osób w różnym wieku. Choć różni ich wiek i doświadczenie, jest coś co łączy na pierwszy rzut oka nieprzystające do siebie osobowości – miłość do muzyki. Wszyscy wiemy, że każda rzecz, jakiej się podejmujemy, wymaga od nas odpowiednich umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku muzyki. Opanowanie tak trudnych instrumentów, jakimi bez wątpienia są instrumenty dęte, wymaga sporo czasu i cierpliwości - mówi kapelmistrz i instruktor muzyki w CKiP  Łukasz Przepióra.

- Spacerując korytarzami ośrodka kultury niemal codziennie możemy usłyszeć znane utwory w orkiestrowych aranżacjach, szlifowane przez członków orkiestry w pojedynkę lub w grupach. Owoce pracy orkiestry postanowiliśmy zebrać na urodzinowym  krążku. W tym celu poprosiliśmy Mobilne Studio Nagrań - Paweł Ożga Studio o nagranie naszych muzyków. W sobotę 9. kwietnia pan Paweł zawitał do CKiP wraz z profesjonalnym sprzętem nagraniowym. Podczas kilkugodzinnej sesji Orkiestra zarejestrowała 10 utworów, które trafiły na pierwszą w historii Orkiestry płytę, dumnie nazwaną „5-latka”. Oprawą graficzną płyty zajęło się CKiP - dodaje Aleksandra Wąsowicz, dyrektor złotostockiego CKiP.

 

 

Wasze komentarze

serce rośnie bo "w orkiestrach dętych drzemie taka siła", że...
czwartek, 10.05.2018 15:26 autor: Kubuś Puchatek
dzisiaj, 8 godz temu
3
wtorek, 16.10.2018 15:54
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA