komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Kamieniec: Tworzymy kulturę szacunku w sieci

piątek, 13.4.2018 11:08 , komentarze: 0 , odsłony: 838
kategorie artykułu:

W Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego z oddziałami Gimnazjum Publicznego im. A. Mickiewicza  w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowany został Tydzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Zaplanowano i przeprowadzono wiele działań promujących: bezpieczne korzystanie z Internetu,  pozytywne wykorzystywanie Internetu, a także odpowiednie zachowanie w sieci poprzez szacunek  i tolerancję. Wszystkie te działania zostały zaprezentowane na stronie naszej szkoły.

W realizację zadań włączyła się cała społeczność szkolna. Wychowawcy przeprowadzili na godzinie wychowawczej pogadanki na temat zagrożeń w Internecie i jak się przed nimi chronić, a  uczniowie w zespołach klasowych wspólnie przygotowali gazetki tematyczne, które zostały ocenione i nagrodzone. Nauczyciele informatyki przeprowadzili lekcje edukacyjne dotyczące Cyberprzemocy i kultury w sieci.  Uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej wzięli udział w wielu konkursach: plastycznych, promujących bezpieczny Internet, przygotowali logo obchodów bezpiecznego Internetu, wykonali plakat w edytorze grafiki promujący odpowiednie zachowanie.  Gimnazjaliści narysowali komiksy związane z zagrożeniami w Internecie, uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum przygotowali prezentacje i nakręcili filmy o zagrożeniach w Internecie oraz jak się zachować, aby ich uniknąć.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli  II miejsce w Konkursie Filmowym dla młodzieży zorganizowanym przez Fundację Dobrych Działań w ramach projektu „Świeć przykładem – widoczny, więc bezpieczny”. Wszystkie powyższe działania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Laureaci konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.  Dzięki udziałowi uczniów we wszystkich zadaniach, wzrosła wśród naszych wychowanków świadomość dotycząca różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobu ich unikania, znaczenia kultury w sieci, zrozumienia innych, zaufania i tolerancji oraz poszanowania praw i własności innych użytkowników. Uczniowie zdobyli ważne wiadomości nt bezpiecznych zachowań w sieci i rozumieją powagę tego tematu.

Iza, Ela

 

 

Wasze komentarze

piątek, 20.7.2018 13:30
piątek, 20.7.2018 09:04
środa, 18.7.2018 18:44
środa, 18.7.2018 09:38
wtorek, 17.7.2018 10:22
4
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC