komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

1,5 roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

piątek, 13.4.2018 08:57 , komentarze: 0 , odsłony: 169
kategorie artykułu:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmując interwencje, eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia w powiecie ząbkowickim, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie współpracują z ząbkowicką Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w regionie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona na terenie całego województwa dolnośląskiego w październiku 2016 r. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców m.in. powiatu ząbkowickiego, którzy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie podejmować działania nawet w sytuacji, gdy zagrożenia w danym momencie nie widać lub występuje ono co pewien czas.

Od początku funkcjonowania mapy w województwie dolnośląskim, odnotowano blisko 600 zgłoszeń, z czego potwierdzono 238 naniesionych zagrożeń, eliminując jednocześnie wskazywane przez mieszkańców negatywne zjawiska mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Pośród katalogu 25 rodzajów zagrożeń wskazywanych przez mieszkańców w KMZB, dominującymi są:

  • przekraczanie prędkości - 161 zagrożeń,
  • nieprawidłowe parkowanie - 142 zagrożenia,
  • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 82 zagrożenia,
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa - 47 zagrożeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest również dostępna jako aplikacja na telefon. Pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdziemy w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadając smartfona i dostęp do Internetu, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo, podczas nanoszenia zagrożenia na mapę, mamy możliwość wprowadzania krótkiego opisu, a także dołączanie zdjęć.

Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Przekazane sygnały ząbkowicka Policja weryfikuje. W przypadku potwierdzenia zagrożenia, funkcjonariusze podejmują działania w kierunku jego wyeliminowania.

 

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

 

Oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śl.

kom. Ilona Golec

 

 

Wasze komentarze

piątek, 20.7.2018 13:30
piątek, 20.7.2018 09:04
środa, 18.7.2018 18:44
środa, 18.7.2018 09:38
wtorek, 17.7.2018 10:22
4
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY