komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 21 lipca 2018

Daniela, Diany

Zabił łopatą, zwłoki zakopał. 31-latek oskarżony o zabójstwo w Witostowicach

czwartek, 12.4.2018 16:21 , komentarze: 2 , odsłony: 8467
kategorie artykułu:

Cztery lata temu w Witostowicach w gminie Ziębice rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało. Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia o zabójstwo przeciwko 31-letniemu Marcinowi K. z Witostowic. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w miejscowości Witostowice. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K.

- Marcin K. przybył do domu zajmowanego przez pokrzywdzonego, tam zaczął go bić, po czym wyszedł z nim na zewnątrz, wyprowadził na łąkę, gdzie zadawał mu uderzenia łopatą w głowę, w wyniku których pokrzywdzony zmarł. Następnie, po kilku godzinach od zdarzenia, razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki pokrzywdzonego zakopując je w kompleksie leśnym - mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Świdnicy. 

Konkubina Zenona K. i jej córka twierdziły początkowo, że Zenon K. wyprowadził się z ich domu zabierając wszystkie swojej rzeczy. Siostra ofiary nie wierzyła jednak w te wyjaśnienia i nadal drążyła temat. Złożyła zażalenie na umorzenie sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Ząbkowicach Śląskich, w wyniku czego zaginięciem mężczyzny zajęli się wrocławscy śledczy i prokuratura okręgowa w Świdnicy. Efektem było zebranie dowodów i ujawnienie zwłok Zenona K.  6 października 2017 roku.

W toku prowadzonego postępowania ustalono także, że Marcin K. nakłaniał konkubinę pokrzywdzonego i jej córkę do składania fałszywych zeznań, co do okoliczności zaginięcia pokrzywdzonego.

Aktem oskarżenia oprócz 31-letniego Marcina K. objęte są także cztery inne osoby:  konkubina Zenona K. i jej córka, którym zarzuca się zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań, znajomy Marcina K. – Grzegorz L., który pomagał mu ukrywać zwłoki,  Tomasz M., który mając wiarygodną informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy tego czynu, nie zawiadomił organów ścigania 

- W toku śledztwa Marcin K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i podał swoją wersję zdarzenia, która stoi w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym.Pozostałe osoby objęte aktem oskarżenia przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym - dodaje Tomasz Orepuk.

Marcinowi K. za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

 

Wasze komentarze

Ale w tym czasie to Orepuk pracował w prokuraturze w
czwartek, 12.04.2018 19:08 autor:
wczoraj, 20 godz temu
4
środa, 18.7.2018 09:30
6
wtorek, 17.7.2018 19:49
4
wtorek, 17.7.2018 10:27
16
poniedziałek, 16.7.2018 13:37
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY