komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018: zagłosuj, a zostaną zorganizowane!

czwartek, 12.4.2018 09:10 , komentarze: 4 , odsłony: 495
kategorie artykułu:

Seniorzy pokazują na co ich stać: Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018” – projekt pod taką nazwą został zgłoszony do tegorocznej edycji programu Aktywny Dolny Śląsk i został dopuszczony do głosowania. Jeśli otrzyma odpowiednie poparcie Dolnoślązaków, zostanie zrealizowany. 

Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Oddaj głos na Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018 >>

https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2018/ 

Co ma szansę wydarzyć się w Ziębicach, w ramach Igrzysk Sportowych Seniorów? Późnym latem w Ziębicach będą mogli się spotkać amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+ z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Wezmą udział w grach zręcznościowych oraz rywalizacji w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz zajęcia z ekspertami i pasjonatami zdrowego stylu życia. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic…

Jak można oddać głos na Igrzyska? Wystarczy wejść na stronę głosowania (tutaj >>), spośród projektów sportowych i turystycznych wybrać projekt nr 194 – Seniorzy pokazują na co ich stać: Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018, wpisać imię, nazwisko, kod pocztowy, pesel i numer telefonu komórkowego, a następnie oddać głos. Aby go potwierdzić, należy jeszcze przepisać do formularza kod otrzymany sms-em. Głosowanie potrwa do 22 kwietnia 2018 r. do godziny 23.59.

Pomysłodawczyniami zorganizowania w Ziębicach Igrzysk Sportowych Seniorów są Janina Lacel i Agnieszka Rzepka z Fundacji „Teraz Ziębice”. – Seniorzy to bardzo aktywna grupa społeczna, która chętnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, charytatywnych. Wiem o tym, bo należę do tego środowiska i na co dzień obserwuję jego aktywność, zapał i zaangażowanie. Chcemy tym bardziej je podsycać właśnie poprzez organizację Igrzysk – mówi Janina Lacel, prezes Fundacji.

Pomysł zorganizowania w naszej gminie Igrzysk Sportowych Seniorów narodził się wiele lat temu, jednak nigdy nie było odpowiedniego momentu na jego realizację. Być może teraz będzie właściwy. Potrzebujemy jednak pomocy Dolnoślązaków – bez ich głosów to przedsięwzięcie się nie uda – zwraca uwagę Agnieszka Rzepka, wiceprezes Fundacji. – Zachęcamy więc do głosowania na tę inicjatywę oraz do przekazywania informacji o niej rodzinie i znajomym. Liczy się każdy głos! – dodaje.

Program Aktywny Dolny Śląsk to dolnośląski budżet obywatelski realizowany w podziale na 5 okręgów: jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki, wrocławski oraz we Wrocławiu. W każdym z okręgów zrealizowanych zostanie minimum 10 projektów z najwyższą liczbą głosów, w tym cztery z dziedziny kultury i sześć – z obszaru sportu i/lub turystyki. W kategorii sportowo-turystycznej w okręgu wałbrzyskim do głosowania dopuszczono 25 projektów, w tym Igrzyska Sportowe Seniorów.

Łącznie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wpłynęło 197 wniosków, spośród których do głosowania dopuszczonych zostało 151.

 

 

 

Wasze komentarze

Dobrze , że są seniorzy , młodzi mają z kogo
czwartek, 12.04.2018 14:58 autor: Senior
Szkoda że w Ziębicach na stadionie miejskim nie ma takiej...
czwartek, 12.04.2018 09:42 autor: Ziebice
piątek, 20.7.2018 13:30
piątek, 20.7.2018 09:04
środa, 18.7.2018 18:44
środa, 18.7.2018 09:38
wtorek, 17.7.2018 10:22
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY