komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Uczniowie z Kamieńca na Politechnice

środa, 11.4.2018 09:28 , komentarze: 0 , odsłony: 682
kategorie artykułu:

20 marca odbyła się wycieczka dydaktyczna  na  Politechnikę Wrocławską Wydział Fizyki i Astronomii. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów kamienieckich szkół z klas VII i klas II  oddziałów gimnazjalnych.

Celem wyjazdu było umożliwienie młodzieży  zdobycia nowej wiedzy oraz pogłębiania ich zainteresowań. Młodzież uczestniczyła w dwugodzinnym wykładzie i pokazach doświadczeń na temat różnego rodzaju energii. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o takich energiach jak energia potencjalna grawitacji, kinetyczna, słoneczna, wiatrowa, jądrowa, sprężystości, chemiczna, mechaniczna.

Udział w tych zajęciach pozwolił naszym uczniom rozszerzyć i przyswoić wiedzę na temat energii.  Poznali wady i zalety jej wytwarzania oraz  dowiedzieli się o źródłach energii odnawialnych. Pobyt na Wydziale Fizyki i Astronomii  był okazją do bezpośredniego obcowania młodzieży z pokazami doświadczeń. Końcowym efektem zajęć był pokaz fal dźwiękowych poprzez ukazanie fali akustycznej. Dzięki lekcji dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń. W czasie drogi powrotnej opowiadaliśmy o swoich wrażeniach z pobytu na uczelni, który był zachętą dla uczniów do zdobywania nowej wiedzy. 

Organizatorem wycieczki była pani  Lidia Jagoda, która serdecznie dziękuje paniom Dorocie Pastuszczak, Monice Szczepańczyk oraz mamie uczennicy pani Wiolecie  Brzozowskiej - Szkrabko  za opiekę nad uczniami.

Wyjazd na Wydział Fizyki był dopełnieniem pracy uczniów, którzy w grupach realizowali szkolny projekt pt. „Rodzaje energii´. Na lekcjach przedstawiali przygotowane plakaty, a następnie zaprezentowali je wszystkim uczniom naszej szkoły w klasie fizycznej i na korytarzu. 

 

Lidia Jagoda

 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 20.7.2018 13:30
piątek, 20.7.2018 09:04
środa, 18.7.2018 18:44
środa, 18.7.2018 09:38
wtorek, 17.7.2018 10:22
4
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele