komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

A potem wyruszą… na Festiwal Piknik Country & Folk w Mrągowie

środa, 21.3.2018 10:25 , komentarze: 0 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

15 marca uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego z oddziałami Gimnazjum Publicznego im. A. Mickiewicza Kamieńcu Ząbkowickim uczestniczyli w gościnnym koncercie zespołu muzyki country.

Młodzi widzowie wysłuchali barwnej opowieści założyciela zespołu na temat źródeł i odmian tego gatunku muzyki rozrywkowej, powstałej w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich. Poznali nowe instrumenty oraz różnorodne efekty dźwiękowe.  Początkowo proste granie, oparte na trzy akordowym schemacie, z czasem zaczęło ulegać wpływom innych gatunków muzyki rozrywkowej takich jak: jazz, rock and roll, rock i pop. Zespół zaprezentował dynamiczne proste piosenki i liryczne ballady o codziennych sprawach zwykłych ludzi z dominującymi motywami: miłości, pracy, zabawy i problemów życiowych. Uczniom spodobało się aktywne uczestnictwo w koncercie poprzez wspólne śpiewanie refrenów piosenek, grę na prostych instrumentach i odegranie kowbojskich ról  w improwizowanym układzie tanecznym.

W Polsce dzień 30 września od 2015 roku obchodzony jest jako Polski Dzień Muzyki Country. Jedną ze znanych imprez muzyki country jest międzynarodowy Piknik Country odbywający się co roku w Mrągowie, na który wyruszą także przemili muzykanci z powiatu ząbkowickiego, aby w koncercie na żywo uszczęśliwić swoich fanów.

Dorota Twardowska

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 18:44
środa, 18.7.2018 09:38
wtorek, 17.7.2018 10:22
4
poniedziałek, 16.7.2018 14:24
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC