komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Marka, Elzbiety

[FOTO] Strażacy uczyli się pomagać strażakom

wtorek, 20.2.2018 19:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1818
kategorie artykułu:

W miniony weekend 17-18 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się warsztaty poświęcone udzielaniu przez strażaków pomocy strażakom poszkodowanym w trakcie działań. 


W strażach pożarnych wielu krajów tworzone są niewielkie grupy strażaków (RIT) mających za zdanie jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanego w działaniach strażaka i udzieleniu mu niezbędnej pomocy oraz jego szybkiej ewakuacji ze strefy zagrożonej.

Podczas dwóch dni przeszkolone zostały dwie grupy strażaków zawodowców i ochotników łącznie ponad 50 osób z jednostek: JRG Ząbkowice Śl, JRG Dzierżoniów, OSP Kamieniec Ząbk. I, OSP Kamieniec Ząbk. II, OSP Kamieniec Wrocławski, OSP Ożary, OSP Topola, OSP Doboszowice, OSP Wiązów, OSP Głuszyca, OSP Borów i z gminy Czernica.  

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów z DEV-GROUP i PYROS. Rozpoczęły się  od części teoretycznej, następnie strażacy poznawali praktyczne rozwiązania.

To na pewno nowe doświadczenia, które podnoszą umiejętności strażaków i zwiększają ich świadomość o możliwych zagrożeniach i sposobie radzenia sobie w nagłych sytuacjach. Oby nigdy nie musieli ich wykorzystywać.

 

Wasze komentarze

niedziela, 10.6.2018 16:57
3
poniedziałek, 4.6.2018 09:28
20
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele