komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

[FOTO] Walentynki w Janowcu

środa, 14.2.2018 09:46 , komentarze: 2 , odsłony: 2309
kategorie artykułu:

Dzień świętego Walentego zgromadził ponownie mieszkańców Janowca, tym razem w romantycznej kawiarence, w którą zamieniła się świetlica wiejska w sobotni wieczór 10 lutego.

To pierwsze z planowanego cyklu spotkań z poezją i muzyką. Amatorska grupa teatralna, założona przez aktywnych mieszkańców Janowca, przygotowała program składający się ze znanych utworów poetyckich i popularnych piosenek o tematyce miłosnej i romantycznej pod hasłem „Strofy Świętego Walentego”.

Mieszkańcy wioski i okolic mieli okazję przy lampce czerwonego wina słuchać poważnych i z przymrużeniem oka wyznań miłosnych twórców wszech czasów: od zwierzeń Adama i Ewy z ich przygód w Raju, poprzez kłótnie odwiecznych kochanków z Werony – Romea i Julii, czy wyznań romantyków, z Mickiewiczem na czele, aż po współczesne rockowe historie namiętności i zauroczenia. Nie zabrakło humorystycznych scenek z życia standardowych par małżeńskich oraz skeczy rodzinnych.

Wieczór rozpoczęła Katarzyna Grabań zachęcając zgromadzonych do słownego okazywania sympatii nie tylko swoim bliskim, ale również znajomym, sąsiadom, czy wręcz obcym ludziom. Test przyjaźni i miłości wypadł niezwykle sympatycznie i nastroił wszystkich pozytywnie do odbioru przygotowanego programu. Fantastyczny odbiór stanowił kolejny dowód na to, że bez względu na okoliczności każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu przypomnieć sobie, co tak naprawdę stanowi istotę życia i kontaktów międzyludzkich – to przyjaźń i miłość – uczucia, które łączą ludzi, motywują do działania i wspierają w najtrudniejszych chwilach.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom: Kasi, Basi, Władzi, Gosi, Agnieszce, Róży, Marzence, Ani, Paulince i oczywiście jedynemu twórcy płci męskiej – Dominikowi, za chęci, za duży dystans do siebie, za odwagę i za talent, który bez wyjątku objawia się w każdym z nich z coraz większą mocą. Szczególne podziękowania kierujemy do Pawła, który wspiera nas fachową pomocą w przygotowaniu muzyki i nagłaśnianiu naszych imprez. Zapraszamy do dalszych działań i uczestnictwa w spotkaniach, które zarówno twórcom, jak i odbiorcom dają wiele radości i satysfakcji.

 

Joanna Tofel

foto: P. Oleasz/ Doba.pl

 

 

Wasze komentarze

Pozazdrościć organizacji
środa, 14.02.2018 10:44 autor: dzbanów
czwartek, 24.5.2018 18:56
4
wtorek, 22.5.2018 13:02
poniedziałek, 21.5.2018 09:29
10
poniedziałek, 21.5.2018 09:26
25
poniedziałek, 21.5.2018 07:38
4
piątek, 18.5.2018 16:16
13
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.