komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Stop hejt w Kamieńcu Ząbkowickim

czwartek, 8.2.2018 12:11 , komentarze: 0 , odsłony: 1179
kategorie artykułu:

6 lutego obchodzony jest międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku pod hasłem " Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

 

Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbk. postanowili włączyć się do obchodów tego dnia. Na dwóch godzinach  wychowawczych postanowiliśmy porozmawiać o hejcie, czyli obrażaniu, krytykowaniu, wyśmiewaniu, i upokarzaniu innych. Zwłaszcza, że to zjawisko dotyka coraz więcej młodych ludzi, młodzieży, dzieci.  

Siedzieliśmy w kręgu, każdy widział każdego i ten kontakt wzrokowy sprzyjał dyskusji. Zastanawialiśmy się kto hejtuje i dlaczego to robi ? Jaki ma w tym cel ? Dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na temat trolingu, hejtowaniu w sieci. Przygotowaliśmy referaty, napisy związane z tymże tematem.

Niezbędne okazały się materiały przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era dla uczniów i nauczycieli oraz program Librus.  Przy pomocy tablicy interaktywnej mogliśmy zapoznać się z tymi jakże ciekawymi materiałami. Czytaliśmy ciekawe artykuły o tym zjawisku. Słowa jakich używają osoby uważające się za anonimowe w sieci budzą niepokój i trwogę.

   Uświadomiliśmy sobie, że wypowiadając się w sieci nie wolno przekraczać pewnej granicy. Złośliwe komentarze mogą dość szybko wywołać szereg negatywnych emocji: od złości i zdenerwowania po wstyd, lęk, obawę, poczucie upokorzenia i odrzucenia. Każdemu z nas mogą zdarzyć się podobne sytuacje. Trzeba wiedzieć co wtedy robić i gdzie zwrócić się o pomoc.

 

Uczniowie klasy VII wraz z wych. p. Alicją Nowakowską

 

 

Wasze komentarze

piątek, 25.5.2018 09:04
środa, 23.5.2018 14:12
środa, 23.5.2018 09:35
wtorek, 22.5.2018 10:57
wtorek, 22.5.2018 09:56
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.