komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Ząbkowiccy policjanci podsumowali 2017 rok

czwartek, 8.2.2018 09:07 , komentarze: 8 , odsłony: 5270
kategorie artykułu:

6 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowice Śl. odbyło się podsumowanie wyników pracy policjantów za 2017 rok. W spotkaniu uczestniczyli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śl. podinsp. Ryszard Mazurkiewicz, policjanci oraz zaproszeni goście: starosta ząbkowicki Roman Fester, burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Prokurator Rejonowy Robert Fudali oraz insp. w st. spocz. Arkadiusz Szmytkowski – były Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śl.

Odprawa podsumowująca 2017 rok rozpoczęła się od podziękowania za służbę insp. Arkadiuszowi Szmytkowskiemu. Z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego przyjął pamiątkę wraz z podziękowaniem za dotychczasową służbę i życzenia spokoju, odpoczynku oraz realizacji planów w kolejnym etapie życia.

Najważniejszym punktem w naradzie była multimedialna prezentacja wyników pracy poszczególnych służb w oparciu o nakreślone przez jednostki nadrzędne mierniki i wskaźniki. Ząbkowiccy policjanci w minionym roku zrealizowali zdecydowaną większość nakreślonych przez komendanta głównego i komendanta wojewódzkiego policji mierników z zakresu służby prewencyjnej, kryminalnej oraz ruchu drogowego. Prowadzący prezentację Komendant Powiatowy podinsp. Ryszard Mazurkiewicz podkreślił, że był to ciężki rok obfitujący w sukcesy, ale również drobne niepowodzenia, wymagający wytężonej pracy, zaangażowania przez policjantów i służby wspomagające.  Komendant podziękował policjantom i pracownikom policji za ich wkład w wypracowany sukces. Wspomniał także o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi narzędzie usprawniające pracę policjantów i umożliwiająca szybkie przekazanie informacji o zagrożeniach. Jako najważniejsze i najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców powiatu ząbkowickiego podawane jest przekraczanie prędkości przez kierowców oraz nieprawidłowe parkowanie.

Starosta ząbkowicki oraz burmistrz podziękowali policjantom za trud włożony w służbę, zaangażowanie podczas imprez masowych, które odbywają się na terenie Ząbkowic Śl. Podkreślili, że dla mieszkańców powiatu mniej ważna jest statystyka a priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa. Burmistrz wspomniał o cyklicznych imprezach masowych, które zawsze są zabezpieczone w sposób profesjonalny i nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych incydentów.

Przychylne słowa padły też z ust prokuratora rejonowego, który podziękował za współpracę i prosił o dalszą na tak wysokim poziomie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzej Łuczyszyn w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał bardzo dobrą pracę funkcjonariuszy, która przełożyła się na zrealizowanie zadań, jakie stawiane były przed jednostką. Nakreślił także cele, które będą priorytetowe na 2018 rok – to przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach, przeciwdziałanie i wykrywanie przestępstw gospodarczych oraz tych związanych z narkotykami. Te obszary będą w tym roku najważniejsze.

Komendantowi Powiatowemu oraz funkcjonariuszom przekazał podziękowania za codzienne zaangażowanie i życzenia dalszych sukcesów.

 

Oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śl.

kom. Ilona Golec

 

 

Wasze komentarze

jak nazywa się ten prokurator,który wszystkie sprawy umarza?
czwartek, 08.02.2018 20:27 autor: Piotr
Kiedy w końcu będzie komisariat całodobowy w Ziębicach bo woła...
czwartek, 08.02.2018 13:30 autor: Były Ziębiczanin
Dokładnie. Nasz Orzeł to miejsce pamięci i tam nie powinno...
czwartek, 08.02.2018 14:53 autor: Ziebice
Tylko po co dyżurka? Ma stać przy pomniku??? Czy...
czwartek, 08.02.2018 15:18 autor: ziebiczanin
PO CO W OGÓLE O TYM MARNYM WYDARZENIU WSPOMINAĆ ,...
czwartek, 08.02.2018 12:03 autor: MAJOR SPZ
Ty major tak się pisze OBCHODZI
czwartek, 08.02.2018 14:49 autor: Analfab
poniedziałek, 18.6.2018 10:03
1
niedziela, 10.6.2018 16:57
3
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC