komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

[FOTO] Najlepsi sportowcy sportów motorowych nagrodzeni

wtorek, 23.1.2018 18:44 , komentarze: 0 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

W Zamku Książ odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych, podczas której uhonorowano najlepszych sportowców, działaczy i sympatyków moto-sportu.

Nagrody zostały przyznane w kategoriach powiązanych z różnymi dyscyplinami sportowymi.

W zawodowym sporcie samochodowym wyróżnieni zostali:

Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski:

  • Paweł Krysiak i Paweł Gacek - Mistrzowie Polski w klasie 4F,
  • Szymon Rusin i Paweł Ferdek - Wicemistrzowie Polski w klasie Open 2WD,
  • Jarosław Hryniuk - II Wicemistrz Polski w klasie 4,

zawodnicy startujący za granicą:

  • Grzegorz Grzyb - Wicemistrz Europy Strefy Centralnej FIA w klasie 2, Wicemistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej i Wicemistrz Słowacji w klasie 2 
  • Adrian Wronkowski - I miejsce w Rajdowym Pucharze Europy Centralnej FIA w grupie ERT3,

w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski:

  • Rafał Serafinowicz - Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N,
  • Jacek Handl - Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL
  • Marcin Dopierała II Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL,

w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych:

  • Krzysztof Dulewicz i Maja Dulewicz - II Wicemistrzowie Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie tradycyjnej,
  • Jacek Miller - II Wicemistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej
  • Stanisław Postawka i Anna Postawka - Zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej.


W sporcie kartingowym:

  • Sławomir Murański - I miejsce w Rotax Max Challenge Poland w klasyfikacji generalnej w kat. DD2 Masters, Mistrz Polski w Kartingowych Mistrzostwach Polski Rotax Max w kat. Rotax DD2 Masters,
  • Klub - TMSM Sparta Wrocław - II miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji klubowej generalnej w kat. Rotax DD2 Masters II, Wicemistrz Polski w kat. Rotax DD2 Max w sporcie kartingowym w sezonie 2017.


W sporcie motocyklowym:

  • Mistrzostwa Polski Cross Country: Paweł Szturomski - Mistrz Polski w klasie Senior 1 i Damian Azmin - II Wicemistrz Polski w klasie Junior,

Mistrzostwa Polski Motocross:

  • Automobilklub Głogów - II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Senior,
  • Karolina Jankowiak - II Wicemistrz Polski Motocross w klasie MX Kobiet i II miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Kobiet,

Mistrzostwa i Puchar Słowacji:

  • Mariusz Kruczek - III miejsce w Alpe Adria Cup 1000 i III miejsce w Pucharze Polski Wyścigach w klasie Rookie 1000,
  • Bartłomiej Cabała - Mistrz Alpe Adria w klasie Senior Supersport/Moto2. 


W sporcie żużlowym:

  • Szymon Woźniak - Mistrz Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski,
  • Maksym Drabik - Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Zdobywca Srebrnego Kasku i Drużynowy Mistrz Świata Juniorów,
  • Maciej Janowski - Mistrz The World Games 2017 oraz zdobywca Drużynowego Pucharu Świata,
  • Andzejs Lebedevs - Indywidualny Mistrz Europy,
  • Vaclav Milik - II Indywidualny Wicemistrz Europy,
  • Taia Woffinden - II Indywidualny Wicemistrz Świata, Klub Ekstra Ligi Żużlowej Betard Sparta Wrocław - Drużynowy Wicemistrz Polski Juniorów. 


W amatorskim sporcie samochodowym wyróżnienia otrzymali:

Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska SKJS:

  • Grzegorz Papierski i Izabela Papierska - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK1,
  • Grzegorz Trzeciak i Tomasz Szel - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK1,
  • Krzysztof Trybus i Daniel Trybus Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK1,
  • Piotr Gładysz i Przemysław Pławecki - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK2,
  • Szymon Szyszkowski i Mateusz Chmielewski - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK2,
  • Daniel Markiewicz i Cezary Banach - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK2,
  • Mateusz Sznajderski i Michał Majewski - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK3,
  • Przemek Krysztowiak i Jakub Machnikowski - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK3,
  • Maciej Zając i Mariusz Zając - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK3,
  • Mateusz Koziarski i Rafał Dziki - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK4,
  • Michał Słupski i Mateusz Siemienkiewicz - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK4,
  • Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski - Mistrzowie ASMDŚl Klasa SK4,
  • Marcin Zaworski i Łukasz Zaworski - II Wicemistrzowie ASMDŚl Klasa SK5,
  • Maciej Wiatrak i Jarosław Wiatrak - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej i w Klasie SK5,
  • Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski ex aequo - Wicemistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej 
  • Aleksander Terlecki i Bartosz Załużny - Mistrzowie ASMDŚl Klasyfikacji Generalnej i w Klasie SK5. 


W sporcie motocyklowym:

Puchar Polski Trial:

  • Kacper Błaszczyk - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Maluch,
  • TMSM Sparta Wrocław - III miejsce w Pucharze Polski Trial w klasyfikacji klubowej i III miejsce w Klubowym Pucharze Polski Cross Country,

Classic Trial:

  • Sebastian Lonycz - III miejsce w Classic Trial 
  • Zbigniew Łubkowski - I miejsce w Classic Trial,

Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial:

  • Wojciech Zieliński - II Wicemistrz kl. Weteran,
  • Zbigniew Łubkowski - Wicemistrz kl. Weteran,
  • Krzysztof Paluch - Mistrz kl. Weteran,
  • Miłosz Prościak - II Wicemistrz kl. Junior,
  • Kacper Błaszczyk - Mistrz kl. Junior,
  • Artur Wiktorski - III miejsce w klasie Amator,
  • Tomasz Łaczek - II miejsce w klasie Amator,
  • Piotr Cichoń - I miejsce w klasie Amator,
  • TMSM Sparta - Klubowy Mistrz Strefy Płd -Zach Polski Trial.

Puchar Polski Enduro i Cross Country:

  • Adam Kowalski - II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie Junior i II miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Junior,
  • Adam Kania - II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie E1 i III miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Senior.

PucharPolski Motocross:

  • Grzegorz Jankowiak - III miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Masters
  • Dawid Słaby - III miejsca w Pucharze Polski Motocross w klasie MX2C.

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej - Motocross:

  • Justyna Melech - II Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet,
  • Dawid Słaby - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C 
  • Karolina Jankowiak - Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet.

Puchar Polski Cross Country:

  • Marek Kreja - I miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Quad Master.

Puchar Polski Wyścigi Motocyklowe:

  • Krzysztof Borys - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Open Moto 3.
 

Wasze komentarze

piątek, 25.5.2018 09:04
środa, 23.5.2018 14:12
środa, 23.5.2018 09:35
wtorek, 22.5.2018 10:57
wtorek, 22.5.2018 09:56
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa