komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 21 lipca 2018

Daniela, Diany

Pożar samochodu i altanki - kilkadziesiąt interwencji strażaków w ubiegłym tygodniu

poniedziałek, 9.10.2017 10:20 , komentarze: 5 , odsłony: 4981
kategorie artykułu:

Ubiegły tydzień (od 2 do 8 października) był dla ząbkowickich strażaków niezwykle pracowity. Brali udział w prawie 40 akcjach, w tym przy pożarze altanki w Ząbkowicach Śląskich czy pożarze samochodu osobowego w Ziębicach. Usuwano także skutki wichury, która przeszła nad powiatem - więcej tutaj.

fot. ilustracyjne

 

Jak informuje mł. asp. Mirosław Gomółka Wydział Operacyjno Szkoleniowy KP PSP Ząbkowice Śl. w ubiegłym tygodniu Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 38 zdarzeń w tym:

W poniedziałek 2 października o godz. 9:16 w Leśnictwie Dębowiec paliło się składowisko gałęzi w lesie. Nasze działania polegały na dotarciu wraz z leśniczym na miejsce działań i ugaszeniu pożaru.

Tego samego dnia o godz. 11:16 w Leśnictwie Grodziszcze paliła się ściółka w lesie. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pali się około 0,01 ha ściółki w lesie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru.  Obydwa pożary znajdowały się w terenie trudno dostępnym.

W środę 4 października o godz. 21:48 strażacy gasili pożar altanki na ogródkach działkowych na ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich. 

- W momencie przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej cała altana objęta była ogniem.  Wewnątrz obiektu znajdowała się butla z gazem propan butan, która stwarzała zagrożenie wybuchu. Nasze działania polegały na ugaszeniu obiektu, schłodzeniu butli, sprawdzeniu jej szczelności oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych i przeszukaniu pogorzeliska. Brak osób poszkodowanych -  mówi  mł. asp. Mirosław Gomółka.

W sobotni poranek 7 października tuż po godzinie 5.00 w  Ziębicach na ul. Przemysłowej zauważono pożar samochodu osobowego.

- W momencie przybycia na miejsce zastępów straży pojazd objęty był całkowicie ogniem. Ogień stwarza zagrożenie dla budynku mieszkalnego oraz gospodarczego usytuowanych  bezpośrednio przy zaparkowany palącym się pojeździe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działaniu w natarciu na palący się samochód oraz w obronie zagrożonych obiektów. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono budynki pod kątem przedostania się ognia na elementy konstrukcji -informuje mł. asp. Mirosław Gomółka.

Całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy, pożar spowodował uszkodzenie elewacji oraz bram wjazdowych do garażu.

Ponadto w piątek zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ząbkowicach Śl., OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki oraz OSP KSRG Braszowice zadysponowane zostały na teren powiatu świdnickiego do działań związanych z pożarem byłego szpitala. 

 

Ząbkowiccy strażacy interweniowali także 33 razy przy tzw. miejscowych zagrożeniach, z czego 27 interwencji związanych było z likwidacją szkód związanych z przejściem wichury nad terenem powiatu ząbkowickiego. Najpoważniejsza interwencja związana była z usuwaniem drzewa, które przewróciło się na budynek mieszkalny w Ząbkowicach Śl. na ul. Mickiewicza. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, uszkodzone zostało okno balkonowe oraz ogrodzenie posesji. Pozostałe interwencje związane były usuwaniem powalonych drzew oraz połamanych gałęzi które, blokowały ruch na drodze.

Poza tym straż  dwukrotnie pomagała policji i zespołowi ratownictwa medycznego. W poniedziałek 2 października o godz. 16:28 w Ziębicach na ul. Mikołaja Kopernika strażacy wyważali drzwi  do mieszkania, w którym przebywała osoba potrzebująca pomocy medycznej. Natomiast 6 października w miejscowości Witostowice straż pomagała w oświetleniu terenu podczas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji.

- Interweniowaliśmy również przy wypadku drogowym. W dniu 3.10.2017 o godz. 15:18 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Braszowice. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w rozbitych samochodach oraz udzieleniu pomocy medycznej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego - relacjonuje strażak. 

Oprócz tego 6 października w Ząbkowicach Śląskich na ul. Robotniczej  załączyła się czujka tlenku węgla w mieszkaniu, o czym poinformował straż pożarną lokator. Strażacy dokonali pomiarów wewnątrz mieszkania za pomocą miernika wielogazowego. W trakcie prowadzonych czynności nie stwierdzono obecności tlenku węgla. 

Był też jeden alarm fałszywy:  zdarzenie w Ząbkowicach  Śl. na ul. Ziębickiej - zgłoszenie o rozlanym oleju na jezdni. Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na jezdni rozlana jest woda. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

 

 

 

Wasze komentarze

Weź się j....j w łeb oszołomie
poniedziałek, 09.10.2017 20:04 autor:
Szacun dla chłopaków z PSP i OSP☺sam mam w rodzinie strażaķów i robią konkretną robotę

poniedziałek, 09.10.2017 19:56:00 autor: Lisek

Nie wiem czy się chwalą, czy skarżą. Wykonują swoją pracę...
poniedziałek, 09.10.2017 11:34 autor: strażak
no cóż to raczej informacja co się w danym tygodniu...
poniedziałek, 09.10.2017 11:39 autor:
piątek, 20.7.2018 13:38
4
środa, 18.7.2018 09:30
6
wtorek, 17.7.2018 19:49
4
wtorek, 17.7.2018 10:27
16
poniedziałek, 16.7.2018 13:37
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA