komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Podologia i Leczenie Ran Przewlekłych w Ząbkowicach Śląskich

czwartek, 28.9.2017 00:00 , odsłony: 6698
kategorie artykułu:

Podologia, podiatria to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą. Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają. (Wg Wikipedii)

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

 

Teraz zabiegi takie dostępne są także w Ząbkowicach Śląskich na ul. B. Chrobrego 6b,  wykonuje je doświadczony specjalista ds. podologii Katarzyna Michalik. 

- Moje doświadczenie zawodowe rozpoczęło się 10 lat temu, kiedy  rozpoczęłam szkołę kosmetyczną za granicą. Wybierając ten kierunek byłam już doświadczoną żona oraz matką i w 100% zdecydowaną, że to jest to. Jednak  bardzo szybko  zorientowałam się, że wykonywanie zabiegów w obrębie stóp daje mi największą satysfakcję. Po ukończeniu szkoły rozpoczęłam praktykę zawodową prowadząc własny gabinet kosmetyczny. Wpływ na pogłębianie wiedzy w kierunku podologii wywarły na mnie moje klientki, które zgłaszały się z coraz bardziej medycznymi przypadkami. Szukając pomocy dla nich, natknęłam się  na podiatrę, z której usług korzystałam w formie nabywania informacji. Niestety,  w tym okresie w Polsce podologia  praktycznie nie była znana. Przez kilka lat prowadzenia gabinetu zbierałam  wiedzę i doświadczenie kosmetyczne i podologiczne. Po powrocie do kraju 2013 otworzyłam kolejny Gabinet kosmetyczny oraz  rozpoczęłam naukę w  jednej z najlepszych placówek szkoleniowych w Polsce  Szkoła Podologii Bernadetty Chudzikowskiej –Łaś, tym samym zostałam  Specjalistą ds. podologii, ogrom wiedzy i doświadczenia pozwolił mi rozszerzyć moją działalność o praktykę podologiczną. Równocześnie cały czas rozszerzam wiedzę podologiczną, kończąc różnego rodzaju kursy i uczestnicząc w warsztatach i konferencjach podologicznych. Przy wykonywaniu zabiegów podologicznych oraz kosmetycznych bardzo ważnym elementem jest wyposażenie gabinetu i procedury zabiegowe, dlatego też ukończyłam roczną szkołę Sterylizacji Medycznej o kierunku  sterylizacja i dezynfekcja, zdobywając tytuł technika sterylizacji medycznej.

W marcu 2017 roku Katarzyna Michalik w swoim gabinecie w Piławie Górnej zainicjowała  akcje dla osób po 60 roku życia oraz diabetyków w formie usługi fachowego skracania paznokci  za 1 zł w każdy wtorek w godz. 9.00-12.00!

A od września 2017 takie akcje przeprowadzone są również w każdy piątek w godz.8.00-10.00 w Gabinecie przy ul. B. Chrobrego 6b w Ząbkowicach Śl. 

- Moim celem jest  zachęcić osoby starsze, aby nie uprawiały tzw. chirurgii łazienkowej  oraz przy okazji takiej wizyty uzyskuje się również bezpłatną poradę odnośnie pielęgnacji, która jest bardzo ważna w przypadku osób chorujących na cukrzycę - mówi Katarzyna Michalik.

Od września 2017 nawiązała ona współpracę z pielęgniarką Edytą Szumną, specjalistką pielęgniarskiej opieki paliatywnej i geriatrycznej, która od roku  2001 prowadzi pielęgniarską opiekę długoterminową domową oraz jest założycielką hospicjum domowego.

Pani Edyta również zajmuje się specjalistycznym leczeniem ran przewlekłych tj. odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, rany pooperacyjne oraz  stosuje terapie podciśnieniową.

- Łącząc doświadczenie podologii i specjalistycznego leczenia ran pragniemy zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentem z raną przewlekłą oraz zespołem stopy cukrzycowej stosując nowoczesne metody leczenia. Oferujemy konsultację, dobór opatrunków, nadzór nad gojącą się raną oraz edukację zdrowotną. W razie potrzeby wdrażamy diagnostykę mikrobilogiczną (posiewy z rany) i konsultację lekarską - zachęca do korzystania z oferty Gabinetu pani Kasia. 

 

ZAPRASZAMY

ul .Bolesława Chrobrego 6b

57-200 Ząbkowice Śląskie

  tel 604 658 642, 791095936

FACEBOOK Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczno-Podologiczny/Piława Górna

 

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa