komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Dzielnicowi zintensyfikowali zwalczanie m.in. chuligaństwa. Posypią się mandaty

wtorek, 19.9.2017 10:45 , komentarze: 14 , odsłony: 5067
kategorie artykułu:

W związku z licznymi skargami mieszkańców szczególnie małych miejscowości i wsi dzielnicowi powiatu ząbkowickiego podjęli działania w celu zwalczania wykroczeń społecznie uciążliwych.

Czym są wykroczenia? To zachowania, które są zabronione przez prawo, ale ze względu na mniejszą, niż w przypadku przestępstw społeczną szkodliwość, ich karalność jest łagodniejsza. W uproszczeniu są to drobne naruszenia prawa.

W przeciwieństwie do przestępstw  (których popełnienie i skazanie jest odnotowane w Krajowym Rejestrze Karnym), nie prowadzi się rejestru wykroczeń. Wyjątek stanowią wykroczenia drogowe. Ze względu na ich ścisłe powiązanie z punktami karnym (które są sankcją administracyjną) są one rejestrowane. Pomimo, że za wykroczenia przewidziana jest łagodniejsza kara, to mogą one być dla nas bardziej uciążliwie, niż przestępstwa. Dzieje się tak, ze względu na to, że wykroczenia dotyczą spraw, które mogą się nam przydarzyć niejednokrotnie w życiu codziennym. Do takich społecznie uciążliwych wykroczeń należą: zakłócanie spokoju, hałasowanie w nocy, załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym, używanie słów wulgarnych, umieszczanie napisów na murach, niszczenie roślin, zaśmiecanie i to, co najczęściej spotykamy – spożywanie alkoholu poza miejscami wyznaczonymi.

Zgodnie z przepisami za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym (obok sklepu, który nie ma wyznaczonego  miejsca) grozi grzywna w formie mandatu karnego lub skierowanie wniosku do sądu. Dodatkowo dla sprawców takich wykroczeń możliwe jest również  skierowanie wniosku do Gminnej Komisji Alkoholowej. Właściciel takiego sklepu lub lokalu również naraża się na odpowiedzialność – za sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym lub wyrażenie zgody na picie alkoholu w rejonie sklepu może stracić koncesję na jego sprzedaż.

Dzielnicowi w trakcie obchodu przypominają sprzedawcom o tych przepisach i wręczają im przygotowane ulotki.

 

Oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śl.

kom. Ilona Golec

 

Wasze komentarze

Wielu kamienieckich radnych na sesjach siedzi po przepiciu lub po innych zażywanych substancjach odurzających jednym z objawów jest wysokie ciśnienie krwi siedzą czerwoni jak buraki a drudzy po zażywaniu bliżej nieokreślonej substancji mają omamu wizje halucynacje plotą głupoty można to zaobserwować na nagraniach wideo, dlaczego Policja ich nie skontroluje przeprowadzi testów na zawarcie alkoholu lub innych środków powinni dać nieskazitelni dać przykład innym elita naszej władzy!!!!
-- Jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce,
póki piwo jest w butelce
Pijmy aż do rana, pijmy aż do rana i śpiewajmy: dana, dana.
środa, 20.09.2017 14:14 autor:

W końcu "ryba psuje się od głowy"
wtorek, 03.10.2017 07:08 autor: Jurys

Karac polak nie lubi aby go pouczac pokazuje zawsze swoje ja karac medy pijackie i tych drogowych szalencow bezlitosnie
czwartek, 21.09.2017 08:22 autor: mieszkaniec

No i teraz niech prewencja j...e mandaty tak jak ruch drogowy i to ma być ta dla ludzi żal
środa, 20.09.2017 22:31 autor: Mieszkaniec

może zna ktoś aktualny numer telefonu do dzielnicowego Stoszowic? bo w żaden sposób nie można go,złapać,,
środa, 20.09.2017 13:57 autor: poldrk

bardzo dobra decyzja!
środa, 20.09.2017 08:41 autor:

Mam nadzieję że w Kamieńcu się za to zabiorą. Dwa pierwsze miejsca to główna krzyżówka i ławki koło mistu na kolejowej. Kolejne muejsca to punkt widokowy na Krzywoustego, okolice ewangelika i placu kościelneg. Następnie niech się biorą za tych z okolicy boiska.
środa, 20.09.2017 06:31 autor:

te miasteczko zdegradowali od lat rządzący tym miastem burmistrzowie jak i rajcy miejscy mając nas swoich wyborców w d...... ale jak tu się wygrywa wybory stawiając w kampani alkohol tymże smakoszom niskiej wartości trunki i zasiada się w radzie 16 lat jak chociażby radny senior to co tutaj można wymagać......
wtorek, 19.09.2017 21:32 autor: browarna 18

Menele z Ziębic dostają od Gminy po 500zł miesięcznie bo do niczego się nie nadają, Policja i Straż Miejska o tym wie i dla tego nic z tym nie robi. Wiem to od menela który jest moim sąsiadem. Dla nich powinni wybudować ośrodek i tam ich umieścić z dala od zwykłych ludzi.
wtorek, 19.09.2017 20:26 autor: Ziębiczanin

Będzie jeszcze gorzej. W tej chwili lump ma większe prawa jak policja. Lump żebrząc przy sklepie nazbiera dniówkę większą od młodego policjanta. Gdzie sprawiedliwość
wtorek, 19.09.2017 19:54 autor: Były glina

Pożyjemy, zobaczymy. Ktoś ostatnio namalował swastyki na budynkach. Zniszczył ogrodzenie na placu zabaw (najlepsze bo tam jest kamera) w Rynku codziennie na ławkach odbywają się libacje alkoholowe, ludzie wyprowadzają psy w wiadomym celu fizjologicznym itd. W Rynku są kamery. Pytanie czy wogóle działają?
wtorek, 19.09.2017 19:02 autor: Ziebice

Dokładnie. Zapraszamy o każdej porze a szczególnie wieczorem (o weekendzie nie wspomne) na Ziebicki Rynek oraz do parku miejskiego (Orzeł). Nie mówiąc już o zaparkowanych nieprawidłowo autach. Tak się zastanawiam kiedy wreszcie ktoś się za to weźmie. Czy do Ziębic trzeba wezwać Delta Force?
wtorek, 19.09.2017 16:33 autor: Niestety rynek to pijanstwo

Oj to zapraszamy na Ziębicki rynek , tam od rana do wieczora na ławeczkach ,w bramach pełno tego menelstwa . Nie można spokojnie przejść a Straż miejska jak by ślepa.
wtorek, 19.09.2017 15:55 autor: Mieszkanka

poniedziałek, 18.6.2018 10:03
1
niedziela, 10.6.2018 16:57
3
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele