komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

ZACZYTANI... Agata Przybyłek "Takie rzeczy tylko z mężem"

piątek, 9.6.2017 11:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1242
kategorie artykułu:

Badania wskazują, że 63% Polaków nie czyta książek. Bądź kimś wyjątkowym, dołącz do tych, którzy czytają! Sięgnij po książkę rekomendowaną przez ząbkowickie koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Dzisiaj lekturę poleca Jadwiga Rogowska.

 Agata Przybyłek, Takie rzeczy tylko z mężem, Czwarta Strona GWP 2016

 

Agata Przybyłek jest autorką kilku powieści dla kobiet. Obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest fanką literatury kobiecej, obyczajowej, komedii romantycznych oraz dramatów psychologicznych. Jej opowiadania, od których zaczęła swoją przygodę z pisarstwem, wygrywały przeróżne konkursy literackie. Pisała wiersze, a później powieści. Na napisanie pierwszej książki zdecydowała się po zawodzie miłosnym, traktując to jako autoterapię. W ten sposób powstała debiutancka pełna humoru powieść „Nie zmienił się tylko blond” - o kobiecie, która na nowo musi poukładać sobie życie. Nie wyobraża sobie siebie bez pisania.

Brak troski o związek skutkuje w tym związku samotnością. Ten problem dotyka coraz więcej par i jest charakterystyczny dla czasów, w których żyjemy. Pogoń za dobrą i dobrze płatną pracą, zainteresowaniami czy najnowszymi trendami sprawia, że odkładamy na bok słowa czy gesty, które wcześniej połączyły dwie kochające się osoby. Ciągle jesteśmy zmęczeni, mając na głowie tysiące obowiązków i spraw do załatwienia. Taka rzeczywistość sprawia, że ważna dla nas osoba czuje się odsunięta, spychana na dalszy plan. Właśnie wtedy staje przed trudnym wyborem, czy walczyć o związek, czy dać sobie spokój.

 Przed takim dylematem staje Zuzanna, główna bohaterka powieści „Takie rzeczy tylko z mężem” Perypetie młodej kobiety osadzone są w niedużej, wiejskiej społeczności, gdzie wszyscy się znają. Zuzanna pracuje jako przedszkolanka, ma dom z ogródkiem, mieszka blisko rodziny z wiecznie   umierającą matką. Jej mąż Ludwik jest nauczycielem historii w gimnazjum. Zamiast spędzać wolny czas z żoną i kilkuletnim synkiem, jako zapalony historyk woli realizować swoje pasje w towarzystwie kolegów. Jak duże dziecko biega po lasach w poszukiwaniu skarbów. Na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrym ojcem i mężem. Jednak pozory mylą. Dziwi fakt, że tak szybko przestał się interesować swoją niespełna trzydziestoletnią żoną. Zero pożądania, zero zazdrości o żonę. Zazdrość  w granicach zdrowego rozsądku, nawet by się Zuzannie podobała, zwłaszcza że są małżeństwem z bardzo krótkim stażem. Szczera rozmowa z psycholożką sprawia, że przesympatyczna Zuzanna bierze sprawy w swoje ręce, robi wszystko, aby mąż zwrócił na nią uwagę, po prostu chce ratować małżeństwo. Czy jej się to uda?

Prezentowana dzisiaj książka Przybyłek „Takie rzeczy tylko z mężem”, to opowieść o prawdziwym życiu, pragnieniu miłości, domowym ognisku i szarej codzienności ukazanej w zabawny sposób. Autorka bez wątpienia posiada ciekawy styl pisania. Czytając książkę miałam przed oczami wyobraźni wiele przezabawnych scen, pod którymi – niestety - kryje się wielki smutek i skrzecząca rzeczywistość. Jestem pewna, że spodoba się czytelnikom gustującym w lekkiej i przyjemnej literaturze obyczajowej.   Wspaniała gorzko-słodka zabawa na poprawę humoru.

Jadwiga Rogowska

 

Książkę wypożycza Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy/Przyłęku, szukaj jej także w swojej bibliotece.

 

Rekomendacji następnej książki szukajcie na Doba.pl za dwa tygodnie!

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 7.6.2018 08:34
piątek, 23.3.2018 12:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.