Zwiedzili najpiękniejsze miasta Francji, Hiszpanii i Włoch

środa, 30.3.2016 12:15 1852 0

To już prawie tradycja, bowiem jak co roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1  i Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich uczestniczyli w wyciecze zagranicznej. Od 5 do 13 marca 2016r. dzięki uprzejmości firmy ATAS odwiedzili najpiękniejsze miasta Francji, Hiszpanii i Włoch. Wyjazd miał charakter edukacyjny, rozwijał zdolności językowe i poszerzył wiedzę o Barcelonie. Oprócz tego był świetną zabawą i przygodą. Jednak wyjazd nie miałyby sensu i prawdopodobnie nie odbyłby się wcale, gdyby nie dzielne nauczycielki – Elżbieta Hudy, Małgorzata Przyjemska, Ewa Lupa i Izabella Jarosz.

Początek podróży to francuskie Avignon, zwane Miastem Papieży, gdzie podziwialiśmy ogromny Pałac Papieski przypominający twierdzę.Kolejny punkt to Hiszpania, a dokładnie miasto Girona i spacer po jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek.

Udaliśmy się także do Montserrat, położonego wśród skalnych formacji o przedziwnych kształtach, gdzie odwiedziliśmy bazylikę i klasztor z figurą Czarnej Madonny. Kolejny cały dzień poświęcony był stolicy Katalonii – Barcelonie, perle Półwyspu Iberyjskiego. Celem był Park Guell, nieukończone dzieło Antonio Gaudiego. To miejsce, gdzie można spotkać kolorowe figurki smoków, bajecznych zwierząt, postaci mitologicznych, a przede wszystkim jaszczurkę – symbol Barcelony. Zadzierając głowę wysoko do góry można było dostrzec miedzy koronami różnych drzew zielone, krzykliwe papugi.

 Odwiedziliśmy także największe w Europie oceanarium z przeszklonymi tunelami. Największą atrakcją jest 80 metrowy , szklany tunel z ruchomym chodnikiem, którym zwiedzający wjeżdżają wprost w środek oceanu. Przepływający nad głową rekin dostarcza niezapomnianych wrażeń. Nie można nie wspomnieć o wizycie w fascynującym kościele św. Rodziny - Sagrada Familia, zaprojektowanym przez Antoniego Gaudiego.

Najbardziej wyczekiwanym punktem wyjazdu, szczególnie przez kibiców FC Barcelony, było zwiedzanie słynnego stadionu Camp Noui muzeum FC Barcelona. Niektórzy z wycieczkowiczów chcieli tu zostać jak najdłużej, mając nadzieję na spotkanie z Lionelem Messim. Po pełnym atrakcji dniu w Barcelonie, nadszedł czas na chwilę relaksu i zasłużonego wypoczynku na wybrzeżu Costa Brava w urokliwym miasteczku Tossa de Mar i Lloret de Mar.

Wieczorem ruszyliśmy w dalszą drogę, w kierunku Monaco. Nocny spacer po europejskiej stolicy hazardu, bogactwa i luksusu -Monte Carlo, wprawił wszystkich wycieczkowiczów w nostalgiczne, marzycielskie nastroje.

Ostatnim punktem wyprawy były Włochy, a konkretnie Werona - miasto słynnych kochanków. Spacerując po tym urokliwym mieście, odwiedziliśmy dom ze słynnym balkonem Julii, opiewanym w dramacie Szekspira. Wizyta w mieście Romea i Julii zakończyła się degustacją prawdziwej włoskiej pizzy. Tym włoskim akcentem zakończyliśmy naszą cudowną podróż po najpiękniejszych miastach Europy.

 Ewa Lupa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)