Zupełnie nowa Twierdza

czwartek, 4.7.2024 13:41 300 0

Na początek wakacji Twierdza Srebrna Góra ma Wam do zaproponowania zupełnie nowe trasy do zwiedzania Już otwarte nieznane dotąd i nieudostępnione turystycznie części naszego pięknego obiektu. Powierzchnia, którą możecie zwiedzać zwiększyła się naprawdę znacząco i wreszcie możemy Wam naprawdę pokazać, a nie tylko opowiedzieć , jaka ta Twierdza wielka!

Po trzech latach prac budowlanych i związanych z dostawą wyposażenia z dumą prezentujemy:

  • 4 mosty forteczne, w tym jeden zwodzony z pokazem podnoszenia;
  • budynek rzemieślniczy, gdzie przy asyście przewodnika w historycznym stroju będzie można uczestniczyć w warsztatach i pracy w drewnie, glinie;
  • park działających replik maszyn budowlanych, które budowały Twierdzę;
  • czeka rurociąg forteczny i budynki „szachulcowe” do składania.
  • już nie będziecie musieli zachodzić w głowę, jak zbudowano Twierdzę Srebrna Góra, ale doświadczycie tego na własnej skórze!

Nowa trasa multimedialna w Twierdzy Srebrna Góra prowadząca przez Kawalier i Lazaret jest wyposażona w pomieszczenia wiedzy, projekcję filmową, makietę z wirtualną rzeczywistością, dioramy, klocki do składania, kanał odwadniający z możliwością przejścia przez niego i wiele innych urządzeń dla każdego.

Jak zwykle u nas : edukacja historyczna łączy się z zabawą dedykowaną wszystkim- od najmłodszych do najstarszych. Spędzicie na naszym obiekcie dużo więcej czasu poruszając się po pięknym, ciekawym terenie z zachowaniem historycznego klimatu.

 

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wrażeń.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)