Został skontrolowany, bo nie miał włączonego kierunkowskazu. Zapomniał też, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów

środa, 12.1.2022 15:11 600 2

47-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zapomniał włączyć kierunkowskaz podczas jazdy. Tym zachowaniem zwrócił uwagę policyjnych wywiadowców, którzy postanowili zatrzymać jego pojazd do kontroli. Podczas sprawdzenia kierującego okazało się, że posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i przez najbliższe 2 lata nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna, który zapomniał włączyć kierunkowskaz podczas jazdy został zauważony na jednej z ulic Wrocławia przez policyjnych wywiadowców. Pojazd został zatrzymany do kontroli, a sprawdzenie kierującego w systemach informatycznych doprowadziło do ujawnienia bardzo ważnej informacji. Okazało się bowiem, że 47-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego już samym faktem kierowania osobowym Audi popełnił przestępstwo. 

Wszystko dlatego, że sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z tą decyzją nie powinien on zajmować miejsca kierowcy jeszcze przez 2 lata. 

Podczas czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości, a wynik badania wskazał jednoznacznie, że mężczyzna był trzeźwy. Po wykonaniu wszystkich czynności z udziałem 47-latka został on umieszczony w policyjnym areszcie. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

kobieta czwartek, 13.01.2022 09:41
włączanie, lub późne włączanie kierunkowskazów stało się plagą! Cec***e szczególnie...
środa, 12.01.2022 16:07
Był trzeźwy a zamkli?