komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

Złotostocka orkiestra dęta zagrała na otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury we Włoszech

poniedziałek, 21.1.2019 09:59 , komentarze: 3 , odsłony: 4529
kategorie artykułu:

Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku reprezentowała Polskę podczas uroczystego otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we włoskiej Materze.

 

19 stycznia nasza Górnicza Orkiestra Dęta,z burmistrz Grażyną Orczyk i przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Ruszkowską,reprezentowała Polskę podczas ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2019 w Materze we Włoszech. Jednym z pierwszych symbolicznych akcentów inauguracji była "Oda do radości", czyli hymn Europy w wykonaniu 20 zagranicznych i 19 włoskich orkiestr i zespołów, w tym złotostockiej Orkiestry.

Matera, zwana "miastem kamieni", leżąca na południu Włoch będzie Europejską Stolicą Kultury w 2019 roku pod hasłem "Otwórzmy się na przyszłość". Ta malownicza miejscowość znana jest szczególnie z unikatowych domostw drążonych w skale, jedynie z fasadami murowanymi. Jest ona wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Materze mieści się także ośrodek Włoskiej Agencji Kosmicznej. To tu Mel Gibson kręcił sceny do słynnej "Pasji". 

 

- Nasza delegacja, na okres pobytu została zakwaterowana w małej miejscowości Rapone. Powitanie i gościnność władz i mieszkańców przeszła nasze oczekiwania. Serdeczność i przyjazny uśmiech towarzyszyły nam na każdym kroku. Po paradzie orkiestr dętych,która przeszła ulicami miasta, muzycy dali przepiękny, wzruszający koncert w kościele. Wieczorem, w sali gimnastycznej miejscowej szkoły, władze i mieszkańcy przygotowali nam prawdziwą ucztę.Pomimo krótkiego pobytu, spontanicznie zawiązały się przyjaźnie i znajomości, które z pewnością zaowocują w przyszłości - mówią uczestnicy delegacji - Dana nam możliwość i fakt reprezentowania  Polski w tak doniosłym wydarzeniu,  jest dla nas wielkim zaszczytem i honorem. 

 

 

 

foto: UM Złoty Stok

 

 

Wasze komentarze

Tak wlasnie jest we Wloszech,usmiech i goscinnosc na kazdym kroku.Na...
wtorek, 22.01.2019 07:55 autor: mieszkanka Henrykowa
SUKCES, po prostu. Brawa dla Wszystkich muzyków i pana "Kapelmajstra".
wtorek, 22.01.2019 09:43 autor: Kubuś Puchatek
GRATULUJĘ!!!
poniedziałek, 21.01.2019 15:52 autor: MIESZKANKA
piątek, 11.6.2021 11:03
6
wtorek, 1.6.2021 17:14
6
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów