„ZŁOTE GODY” w Gminie Stoszowice

czwartek, 21.3.2024 12:02 935 0

W poniedziałek 18 marca, w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Budzowie, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń parom małżeńskim, które obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilaci obchodzący „Złote Gody” zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami Róży”. W imieniu prezydenta wręczyła je pełniąca funkcję wójta gminy Stoszowice Katarzyna Ruszkowska i sekretarz  gminy Robert Sarna.

Poza odznaczeniami Małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne, upominki oraz kwiaty.

Odznaczeni zostali:
1. Henryk i Stanisława Kostan
2. Elżbieta i Jerzy Ptasińscy
3. Jan i Jadwiga Kostan
4. Roman i Barbara Ślusarz
5. Zbigniew i Barbara Pokrywka
6. Kazimierz* i Stanisława Głąb
7. Jan i Irena Kordas

Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek, w trakcie którego Jubilaci dzieli się swoimi wspomnieniami z przeżytych wspólnie lat.

- Jeszcze raz gratuluję pięknego jubileuszu. Życzę, aby nadchodzące dni, miesiące, lata były dla nich pełne optymizmu i radości, upływały w spokoju, pokoju i zdrowiu, w otoczeniu kochającej rodziny. Ze względów osobistych nie wszystkie pary mogły uczestniczyć w spotkaniu w sali bankietowej, więc odwiedziłam ich w domu, odznaczając medalami. Dziękuję za miłe przyjęcie i możliwość wysłuchania pięknych wspomnień - mówi p.o. wójta Katarzyna Ruszkowska.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)