komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Ziemia Ząbkowicka na targach „KONVENT’A” w Löbau

środa, 27.4.2016 09:03 , komentarze: 0 , odsłony: 756
kategorie artykułu:

W niemieckim Powiecie Görlitz (Zgorzelec), w miejscowości Löbau odbywają się coroczne lokalne targi konsumencko-gospodarcze „Konvent’a”. W ostatni weekend targi odbyły się już po raz 15. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., które już kilkakrotnie prezentowało turystyczne i gospodarcze zalety Ziemi Ząbkowickiej, na targach „Konvent’a” gościło już po raz szósty. Na stoisku powiatu jak zwykle obecni byli przedsiębiorcy, którzy wraz z pracownikami Starostwa zachwalali nasz region i promowali transgraniczną współpracę gospodarczą. W tym roku byli to przedstawiciele przedsiębiorstwa Rozest sp.j. oraz ząbkowickiego browaru „Rebelia”.

Otwarcia targów dokonali, jak co roku, przedstawiciele lokalnych władz i zaproszeni goście. Podczas tradycyjnego zwiedzania stoisk wystawienniczych przez kawalkadę ważnych osobistości przy stoisku powiatu na dłużej zatrzymał się podsekretarz stanu rządu Landu Saksonia, Fritz Jäckel. Okazało się, że pan minister uczył się w młodości języka polskiego i często odwiedza nasz kraj. Mając sentyment do Polski zauważył stoisko Powiatu Ząbkowickiego, podszedł i wdał się w dłuższą rozmowę z przedstawicielami Ziemi Ząbkowickiej. Saksońskiego ministra najwyraźniej bardzo zaintrygowało piękno krajobrazu i zabytków naszego powiatu, ponieważ obiecał odwiedzić nasz region podczas najbliższego urlopu w Polsce. 

W trakcie trwających dwa dni targów stoisko Ziemi Ząbkowickiej obejrzała  bardzo duża liczba osób, wszakże przez halę wystawienniczą przewinęło się 20 000 odwiedzających – przynajmniej tyle, według oficjalnych informacji organizatora, sprzedano wejściówek.

Mieszkańcy powiatów Görlitz (Zgorzelec) i Bautzen (Budziszyn), odwiedzający nasze stoisko wykazywali duże zainteresowanie ofertą turystyczną powiatu ząbkowickiego; ze względu na bliskość geograficzną interesowano się przede wszystkim wycieczkami jednodniowymi bądź weekendowymi. Wiele osób stwierdzało, że już bardzo dobrze zna Karkonosze i Dolinę Pałaców w Kotlinie Jeleniogórskiej; teraz, wg. nich,  przyszedł czas na poznawanie wschodnich rejonów Dolnego Śląska, co może być tylko korzystne dla branży turystycznej w naszym powiecie. 

Z zaciekawnieniem degustowano piwa rzemieślnicze produkcji młodego browaru „Rebelia”. Okazało się, że zupełnie nowe rodzaje piwa o smakach nieznanych dotychczas w Niemczech mogą przypaść do gustu naszym zachodnim sąsiadom, którzy bardzo chwalili ten lokalny produkt Ziemi Ząbkowickiej i gęsto ustawiali się w kolejce po „próbkę”.

 

Kolejne targi „Konvent’a” już za rok, 6 i 7 maja 2017 r.!

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 1.12.2020 10:49
czwartek, 26.11.2020 14:40
6
czwartek, 26.11.2020 11:29
1
środa, 25.11.2020 09:27
12
wtorek, 24.11.2020 09:39
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.