Zderzenie motoroweru z samochodem ciężarowym na "ósemce"

poniedziałek, 22.5.2023 12:08 3824 0

W poniedziałek 22 maja na drodze krajowej nr 8 między Ząbkowicami Śląskimi a Braszowicami przed godziną 10.00 motorower zderzył się z samochodem ciężarowym.

Do zdarzenia doszło tuż za miejscowością Tarnów, na tzw. skrzyżowaniu Szczęść Boże.  Kierujący motorowerem Taotao 71-latek z powiatu ząbkowickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu scania, kierowanemu przez 39-latka. Kierujący byli trzeźwi. Mimo iż takie zderzenie mogło zakończyć się tragicznie, na szczęście w tym przypadku nikomu nic się stało. Sprawca został ukarany mandatem.

Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Uwaga! Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych, a także stosowania się do innych przepisów ruchu drogowego.

- Apelujemy po raz kolejny, również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w kodeksie drogowym zasady ograniczonego zaufania - apelują dolnośląscy policjanci.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)