komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 24 maja 2019

Joanny, Zuzanny

Zawodnicy z Opolnicy na podium Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

środa, 24.4.2019 08:21 , komentarze: 0 , odsłony: 341
kategorie artykułu:

Jubileuszowy Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych rozegrany został 11 kwietnia, w pływalni AWF Wrocław przy Alei Paderewskiego 35.

Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych jest nie tylko największą imprezą pływacką we Wrocławiu, ale jednocześnie kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością polscy olimpijczycy Renata Mauer-Różańska, oraz Rafał Kubacki.

To największe zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną we Wrocławiu i drugie największe w województwie – podkreśliła Alicja Pacześniak z komitetu organizacyjnego X Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych – Dla zawodników mityng jest zwieńczeniem dwuletnich przygotowań, treningów i zajęć sportowo-rehabilitacyjnych. Daje im to poczucie sukcesu i okazję do sportowej rywalizacji – dodała współorganizatorka.

W tak dużym wydarzeniu nie zabrakło klubu z Barda „ ZAMEK” Opolnica. Reprezentacja składała się z czterech zawodników. Regularne treningi prowadzone na krytej pływalni w Kłodzku zaowocowały w końcowym rezultacie. W konkurencji pływania stylem klasycznym na 25m Patryk Żywar zajął trzecie miejsce, oraz również trzecie miejsce na 25m stylem grzbietowym. Maciej Pietrzak borykający się z częstymi dyskwalifikacjami, tym razem nie dał szans rywalom i na dystansie 25m stylem dowolnym wywalczył złoty medal. Dwóch pozostałych zawodników nie umiejących jeszcze pływać również zaprezentowali się super. Sebastaian Wodziczko w pływaniu z pomocniczym sprzętem pływającym zajął pierwsze miejsce, oraz złoty medal w chodzie po dnie. Piotr Klotz wywalczył srebrny medal w chodzie oraz srebrny w pływaniu z pomocniczym sprzętem.

Głównym celem tego wydarzenia było rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w naszym regionie oraz nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami. Mityng był nie tylko przepustką do zawodów ogólnopolskich, ale także dał podstawę do wyłonienia reprezentacji Dolnego Śląska.

Źródło tekst i zdjęcia: DPS „Zamek” w Opolnicy.

 

Wasze komentarze


czwartek, 23.5.2019 12:27
środa, 22.5.2019 12:25
5
środa, 22.5.2019 10:30
wtorek, 21.5.2019 10:18
4
wtorek, 21.5.2019 10:25
1
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC