Zatrzymany za usiłowanie kradzieży pojazdu

czwartek, 22.7.2021 11:35 3445 2

Policjanci z Ziębic zatrzymali 38-latka, który uszkodził trzy pojazdy. Usiłował włamać się do dwóch z nich, a trzeci ukraść. Na miejscu funkcjonariusze zastali go siedzącego w jednym z uszkodzonych samochodów. Interweniującym policjantom oświadczył, że wybił w nim szybę ponieważ chciał go ukraść. Został zatrzymany.

W ubiegły wtorek około godziny 5 nad ranem policjanci z Ziębic otrzymali zgłoszenie, że w zaparkowanym przy drodze samochodzie ktoś wybił szybę. Na miejscu w pojeździe Opel zauważyli siedzącego mężczyznę. Samochód miał wybitą szybę. 38-latek stwierdził, że wybił ją, aby się dostać do wnętrza pojazdu i go ukraść. 

Funkcjonariusze ziębickiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu nyskiego usiłował również dostać się do wnętrza dwóch innych zaparkowanych w okolicy samochodów. W zaparkowanym w pobliżu pojeździe marki Volkswagen uszkodził szybę przednią oraz boczną od strony kierowcy, poszycie lewych drzwi, jak również urwał listwę oświetleniową tylnej tablicy rejestracyjnej. W czasie tych działań niedoszły złodziej uszkodził sobie nogę w związku z czym udzielono mu pomocy medycznej a następnie zatrzymano. 38-latek był trzeźwy. 

Został już przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do usiłowania włamania do dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży samochodu Opel. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Olsen czwartek, 22.07.2021 23:07
Jakie miasto taki "gangus" ...
Zibi czwartek, 22.07.2021 14:06
To zwykły narkoman do utylizacji z nim