Zatrzymani z narkotykami w Kamieńcu, Ząbkowicach i Ziębicach

poniedziałek, 20.6.2022 09:08 5707 5

W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali kolejne 3 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Ponadto jeden z zatrzymanych był poszukiwany, a drugi jest podejrzewany o jazdę pod ich wpływem.

 

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas kontroli drogowej 15 czerwca przez policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego. Mężczyzna jechał ze znajomymi samochodem volvo.

- Podczas kontroli zachowywał się nerwowo, co sprawiło, że policjanci dokonali przeszukania. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z marihuaną. W samochodzie policjanci znaleźli dodatkowo 3 foliowe woreczki z suszem, jeden z ecstasy i jeden z amfetaminą. Oprócz tego w pojeździe znajdowała się waga kuchenna z pozostałościami narkotyków. 19-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został zatrzymany. Pobrano mu również krew do analizy ponieważ wstępne badanie moczu wykazało obecność narkotyków. Od wyniku badania krwi zależeć będzie czy mężczyzna odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, czy w stanie po użyciu alkoholu - mówi st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 16 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie Ząbkowic Śląskich. Kiedy policjanci patrolowali teren miasta zauważyli mężczyznę, który na widok umundurowanego patrolu stał się nerwowy, zatrzymał się i nagle zmienił kierunek, w którym szedł, na przeciwny do tego, gdzie stali policjanci.

- Mundurowi niezwłocznie zareagowali i w kieszeni spodni 26-latka znaleźli foliowy woreczek z ecstasy. Mieszkaniec Ząbkowic Śląskich został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później, policjanci z Ziębic zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. Podczas sprawdzania danych przez policjantów okazało się, że jest on również poszukiwany. Mieszkaniec Ziębic również został zatrzymany - informuje st.asp. Mazurek.  

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

ANA niedziela, 26.06.2022 21:33
Na krzesło elektryczne za takie syfy . Świat się kręci...
Miktud poniedziałek, 20.06.2022 13:41
Kto to z Ziębic
Ooo poniedziałek, 20.06.2022 21:43
Jak tu co drugi to ćpun...
Paweł poniedziałek, 20.06.2022 15:10
WSZYSTKICH handlarzy do paki! Najgorsze gnidy handlują prochami
poniedziałek, 20.06.2022 10:46
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo!