„ZAMEK” Opolnica Mistrzem Polski Futsalu Bez Barier 2021!

piątek, 1.10.2021 13:24 1512 2

W dniach 27.09 – 30.09.2021 na parkietach Gminnego Parku Wodnego – Trzebnica-Zdrój i Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice odbył się pierwszy i tak duży turniej halowej piłki nożnej o zasięgu ogólnopolskim.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przede wszystkim zawodnicy i trenerzy drużyn startujących w turnieju.

W rozgrywkach uczestniczyło 16 ekip z całej Polski. Pod szyldami znanych polskich klubów występowały – KKN GKS Katowice, KKN Górnik Zabrze, SKN Legia Warszawa, KKN Lech Poznań, KKN Widzew Łódż, KKN Korona Kielce, oraz KKN Milicz, CTR Ostoja Wrocław, Futsal Masters On Jelcz-Laskowice, SOWS Dobroszyce, DPS Tarnobrzeg, DPS Szarocin, DPS Tarnów, OSW Głubczyce, DPS Zawadzkie. Dolny Śląsk, oraz powiat ząbkowicki reprezentował zespół „ZAMEK” Opolnica tworzony przez zawodników z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich.

- Były to bardzo ciężkie dni pracy dla zawodników. Organizatorzy podzieli wszystkie uczestniczące drużyny na dwie grupy. Każda grupa grała swoje mecze na innej hali. Opolnica trafiła do grupy „B” grając w Trzebnicy. Od pierwszego dnia rozgrywek zespół z powiatu ząbkowickiego udowadniał, że ciężka praca wykonana na treningach nie poszła na marne. W czasie dwóch dni eliminacyjnych Zamek rozegrał siedem spotkań i wszystkie wygrał. W grupie „A” taką samą sytuację osiągnął klub KKN Widzew Łódź. Było wiadomo, że finał zagramy z tą drużyną. Należy jeszcze dodać, że zespół z Opolnicy do dnia finału nie stracił żadnej bramki - mówi trener i opiekun "Zamku" Opolnica, Marek Stanny.

Czwarty dzień to walka wszystkich zespołów o końcowe miejsca w całym Turnieju. Ostatni mecz Ogólnopolskiego Turnieju w Jelczu-Laskowicach między zespołami Widzew Łódź – Zamek Opolnica. -

- Był to mecz godny finału. Dużo ciekawych akcji, zagrań i walki na boisku do samego końca. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Do rozstrzygnięcia doszło w drugiej połowie. Na prowadzenie wychodzi Zamek. Widzew po paru minutach remisuje. Bardzo dużo emocji i cała hala kibicuje za naszym drużynom – komentuje Marek Stanny.

Na niecałą minutę przed końcem spotkania Opolnica strzela bramkę. Koniec spotkania. Zamek Opolnica wygrywa 2:1 z Widzewem Łódź i tym samym wywalczyła tytuł Mistrza Polski Futsalu Bez Barier 2021.

- Należy dodać, że większość zawodników ze znanych dużych zespołów nie słyszała o powiecie ząbkowickim, a już nie wspominając o takim klubie jak Zamek Opolnica -dodaje trener. 

Klub składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Delfiny Grzędy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach oraz dla Pana Jacka Wójsa (SOSW Ząbkowice Śląskie) za pomoc i przygotowanie ich zawodników.

- Mamy nadzieję, że współpraca którą prowadzimy od dłuższego czasu będzie procentować. A to wszystko dla naszych podopiecznych. Dla nich to są najpiękniejsze chwile, które przeżywają bardziej niż my – kończy Marek Stanny, pracownik DPS w Opolnicy.

 

Autor: Marek Stanny

Zwycięska drużyna:

Siemiński Sylwester - kapitan

Wadoń Andrzej

Pietrzak Maciej

Konicki Arkadiusz

Wodecki Mariusz

Czarnota Damian

Poręba Kacper.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

ząbkowiczanka piątek, 01.10.2021 15:20
Świetna robota! Gratulacje! Jestem z Was dumna.
piątek, 01.10.2021 14:55
brawo! Wielkie gratulacje!