komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Zakład Gospodarki Odpadami w Ziębicach: Nowy wóz i umowa na odbiór śmieci w gminie na kolejne lata

piątek, 13.9.2019 10:12 , komentarze: 6 , odsłony: 3076
kategorie artykułu:

Gminna spółka Zakład Gospodarki Odpadami w Ziębicach będzie odpowiedzialna za wywóz odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ziębice przynajmniej do końca 2021 roku. Usług te będą świadczone m.in. nowym , wyleasingowane volvo, które umożliwi większy załadunek, a tym samym mniejszą ilość kursów wykonywanych do składowiska w Gaci.

 

Po tym jak ziębicki - należący do gminy - Zakład Usług Komunalnych przez rok czasu był pozbawiony umowy na wywóz odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ziębice, obecnie przez najbliższe lata śmieci będzie odbierała nowa gminna spółka Zakład Gospodarki Odpadami w Ziębicach (ZGO).

Przypomnijmy: 31 stycznia br. Rada Miejska w Ziębicach wyraziła zgodę na powołanie nowej spółki pn. , dzięki temu stało się możliwe zastosowanie prawnego trybu in house, czyli zlecenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w trybie z wolnej ręki.

- Nowa spółka uzyskała najpierw możliwość wykonywania zlecenia do końca 2019 roku. A teraz można powiedzieć, że sytuacja jest już jasna na kolejne dwa lata - informuje gmina Ziębice. 

W celu zapewnienia ciągłości usług Gmina Ziębice w wyniku rozstrzygniętych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego zawarła w lipcu br. kolejne umowy, które zapewniają odbiór i zagospodarowanie odpadów dla nieruchomości zamieszkałych do 31 grudnia 2021 roku z wykonawcą jakim jest Zakład Gospodarki Odpadami w Ziębicach Sp. z o.o., natomiast dla nieruchomości niezamieszkałych do 31 grudnia 2020 roku z wykonawcą jakim jest Zakład Usług Komunalnych w Ziębicach Sp. z o.o.

- Co to oznacza dla gminy i mieszkańców? Przede wszystkim większą kontrolę gminy nad cenami wywozu odpadów. Pomimo podwyżek cen opłat za wywóz odpadów, które dotknęły samorządy w całej Polsce, opłaty w Ziębicach są nadal jednymi z najmniejszych w kraju i najniższymi w powiecie ząbkowickim. Dla gminy jest to też ważna sprawa, jeśli chodzi o uratowanie zakładu pracy. Udało się utrzymać blisko 50 miejsc pracy, bowiem ogromna strata finansowa jaka pojawiła się w 2018 roku w ZUK-u mogła pociągnąć za sobą upadek i likwidację całej firmy. Dziś mamy nie tylko stabilizację, ale zaplanowany powolny rozwój firmy, a jednocześnie wdrażane są działania naprawcze mające poprawić funkcjonowanie zakładu np. w kwestii zarządzania nieruchomościami. - przekonuje ziębicki urząd.


Na zdjęciu: nowo nabyty pojazd świadczący usługi dla mieszkańców gminy Ziębice, wyleasingowane volvo, które umożliwi większy załadunek, a tym samym mniejszą ilość kursów wykonywanych do składowiska w Gaci.

 

UMiG Ziębice

 

Wasze komentarze

Widać że sam PREZES zasiadł za kierownicą nowego dobytku. Gratulacje.
sobota, 14.09.2019 21:58 autor: Mieszkaniec gminy
koń fident
sobota, 14.09.2019 23:18 autor:
A może by jeszcze zadbać o alejki na cmentarzu.Trudno po...
sobota, 14.09.2019 09:12 autor: mieszkanka Ziebic
piątek, 25.9.2020 16:54
3
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec